Kiralık Aşk: 47. bölüm fragmanına ilk bakış

Kiralık Aşk: 47. bölüm fragmanına ilk bakış
Beyinler yandı mı? Hazırsanız, bilinmezlere doğru bir yolculuğa çıkalım. Arkadaşlar arasında tahmin yorumları yapmak pek bir kolaymış. Üstelik o bölümler bu kadar gizemli olmadığından da tahminlerim yüzde 90 doğru çıkardı. Ranini’de bu geleneği başlattığımızdan beri Meriç Acemi hayırlısıyla tahmin edilmesi imkansız bol bilinmeyenli bölümlerle karşımıza çıkıyor. Bana da düşen detaylı analizler ve bol bol dedektiflik yapmak oluyor. Sonuç mu? Bir şeyler karaladım. Artık ya çakılacağız, ya çakılacağız. Tek söyleyebileceğim şu anda okuyacağınız bölüm tahmini yazısı ambulansla Ömer’in gittiği kişi Sadri usta olması üzerine kurulu. O değilse zaten tüm tahminlerimi alıp hep birlikte çöpe atalım ve heyecanla bölümü izleyelim. Hadi bakalım, iyi okumalar!
 
Nerede kalmıştık?
“Artık ne olacaksa olsun, akacak kan damarda durmaz” düşüncesiyle Defne mektubu ofiste bırakarak evine gidiyor ve birden akşam oluyor. Hep birlikte Sadri ustanın atölyesindeyiz. Gündem ise: Acaba mektup okundu mu? Çekirdek takımından Nihan bizleri düşüncelerine tercüman oluyor ve “Bir yıldır ben bu hikayeyi izliyorum daha hazır değilim. Önce seyirciyi hazırlamak lazım” diyor. İso ise hikayenin asıl kahramanı olan Defne’nin buna hazır olup olmadığını sorguluyor. İşte o anda binbir farklı yüz ifadesiyle Ömer içeri giriyor.
 
Kaç günden oluşuyor?
Sağ olsun Defne fragmanda pek ortalıklarda olmadığından ve Ömer de tüm fragmanlarda neredeyse ofiste aynı beyaz gömlekle dolaştığından gün tahmini için gözlerimi hemen dizinin diğer üyelerine dikiyor. Neyse ki Yasemin, Sinan ve Koray sürekli bir değişim halindeler de beni bu zor durumdan kurtarıyorlar. Tahminim bölüm 3 ile 4 gün arasında geçtiği. Üçten eminim de 4.cüsü ise kader kısmet. Eğer Defne’nin doğum gününü bu bölüm izlersek onun dördüncü ve son gün olacağını düşünüyorum.
 
Zaman çizelgesi
Bölüm her zamanki gibi bizlere sürekli yeni ipuçları veren Haziran 2016 düğün sahnesiyle başlayacak. Artık buna alıştık hep birlikte. Nedense ben şu düğüne dair pek tahmin yapmaktan yana değilim, şimdilik o güne giden yolda olacaklar daha çok ilgimi çekiyor. Düğünden sonra sahne aynı yerden mi başlar pek karar veremiyorum. Ama son zamanlarda genellikle öyle oluyor. Ömer atölyeye geliyor ve çekirdek takımıyla konuşuyor. Asıl düşüncem İso ile konuşmaya gelmiş olması.
 
1. Geçtiğimiz hafta özette Neriman mektup olayını öğreniyor ve engellemeye çalışıyor yazılmıştı. Ancak Elçin Sangu’nun rahatsızlığı nedeniyle bazı olayların bu bölüme kaldığını düşünüyorum. Fragmandan da zaten yeni öğrendiğini görüyoruz. Bizim bildiğimiz Neriman İplikçi bu haberi aldığı an hemen Ömer’in yanına gider. Bundan dolayı bu hafta ilk bölümün Ömer’in beyaz gömlek ve mavi ceketli bir sürü olay yaşadığı gün olduğunu düşünmekteyim. Önce ofiste Neriman ile konuşuyor, ardından dergi olayıyla alakalı ne oluyorsa derginin olduğu ofise gidiyor. Şükrü abiye “Hızlı gider misin” demesi ve telefonda “biraz canım sıkıldı” diye söylenmesi dergiye giderken ya da dönerken olduğunu düşünüyorum. Artık orada ne oluyorsa ofise döndüğünde tüm ekibi toparlıyor ve olayları anlatıyor. O anda telefon çalmasıyla ise telefonunu unutup ancak ceketini unutmadan gidiyor. Tahminim telefonda arayan kişi Sadri ustaya bir şey olduğunu söylüyor. Başına gelen de çok önemli bir olay değil. Öyle olsaydı ambulans Ömer’den önce gelirdi. Ömer önlem alarak kendi gidiyor gibi.


 
2. Çekim yaklaşıyor ama ayakkabılar hazır değil. Ömer, ustası rahatsızlığından atölyede İso ile birlikte çalışıyor. Passionis ekibinin diğer kısmı ise ofiste. Yasemin’in elbiseyle olduğu gibi. Defne’nin de setten beyaz-kırmızı ceketle bir fotoğrafı gelmişti. Ömer ile İso mahallede hazırlıklar içindeyken Passionis’te ise Ömer’in mektubu okumadığını düşünen Neriman planlar yapmaya çalışıyor. Ancak bu planları yaparken Koray ile artık ne oluyorsa kavga ediyor. Koray üzgün, Neriman gidiyor. Koray’ın Yasemin ile ağlarken fotoğrafını gördük. Tüm bu karmaşadan dolayı aslında barışmak isteyen ama bir türlü yan yana gelemeyen bir Defne-Ömer göreceğiz gibi.

3. Çekim günü geldi çattı. Herkes sette. Koray yine yapacağını yapıyor ve mankenle kavga ediyor. Fragmandan anladığımız kadarıyla Defne’yi çekiyor. Ondan pek emin olamadım. Ömer’i mi kandırıyor yoksa cidden çekiyor mu ama çekiyorsa pek bir güzel. Bir fotoğraf makinesine bakan, bir de Defne’ye bakan Ömer oldukça sempatik bir görünüme sahip. Kendisi tüm gün Defne’yi süzüyor ve aralarda onunla konuşmaya çalışıyor. Tahminim akşamında artık tüm günün duygusal karmaşasıyla Defne’yi arayarak “Geleyim konuşalım” diyor.
 
4.Defne’nin doğum günü. Defne ile Nihan evin bahçesinde hayaller kuruyor. Artık bundan sonrası sürpriz. Doğum günü bu hafta gösterilir mi, yoksa tam başlarken final mi olur bilemedim.

 

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER