Kısmetse Olur'da Gonk sesine bir kala: Ben yüreğimin ekmeğini yiyorum*

Kısmetse Olur'da Gonk sesine bir kala: Ben yüreğimin ekmeğini yiyorum*
Murat'ı da gönderdi
Kısmetse Olur’da gong sesine sayılı gün kala (en azından söylenen bu) eleme sistemi de eskiye döndü ve birincilik çekini kim alırsa alsın, hem gelinler hem damatlar evinden adı çıkan iki aday da elenmeye başladı. Bu hafta evdeki yeni isimlerden Dilek (ki gelinler evinde yeni gelenin hemen elenmesi adeta bir gelenektir) ve evin en eskilerinden Murat elendi. Dilek’in gidişinin pek bir etkisi olmayacaktır, ama Murat’ın gidişi damatlar evinde büyük üzüntü yarattı, hemen Mehtap’ı suçlamalar başladı. Birkaç başarısız ilişki denemesinden sonra en son Mehtap’la da hayal kırıklığına uğrayan Murat’ın elenmesi çok normal aslında bana kalırsa, ama damatlar evinde arkadaşlık evlenmenin kendisinden çok daha önemli, hem de ilk günden beri.


Mazide kaldı bu günler

Kadınlar ve erkekler arasındaki arkadaşlık kurma ve sürdürme farklarını Kısmetse Olur evinde çok net izlemek mümkün. En ufak bir konuda aşırı büyük kavgalar edip, sonra da çok dramatik şekillerde salya sümük barışan gelin adaylarının aksine, damatlar evinde birbirinin adayına yürüme dışında hiçbir konu problem olmuyor, olası bir aynı gelin adayından hoşlanma durumu bile büyük bir sakinlikle hallediliyor. Gelin adayları ikinci planda bile denebilir. Murat yaşına yakışır tabir edebileceğimiz olgunlukta, serinkanlı birisiydi, kendisine mutluluklar dilerim.


Sebebi neydi ki bunun?

Kısmetse Olur evine bu hafta Eser ve Cansel’in barışmasından da öte, Eser’in Cansel’e köpekbalıklarıyla dolu bir akvaryumdan doğru yüzüğü tekrar uzatması damgasını vurdu. Günlerce ‘Kulağım basınçtan tıkandı’ diye gezen Eser’in sırrı buymuş meğerse. Cansel ve Eser’in sürekli ayrılıp barışması gerçekten çok ama çok sıkıcı bir hal aldı, dilerim barışır ve gider evlenirler. Eğer Dani’nin söylediği gibi bunu bir taktik olarak yapıyorlarsa işe yaradı gerçi, bu hafta ikisi de birinci oldular. Bunun için köpekbalıklarıyla takılmalarına gerek yoktu ama kanaatimce, düz bir barışma da onlara birincilik getirirdi.
Cansel ve Eser barışadursun, Cansel ve Melis arasındaki kavgalar da gün geçtikçe daha da şiddetleniyor. Yakın arkadaşların birbirlerini yaralayabilecek ne kadar çok şey bildiklerinin ibretlik bir öyküsü olarak izliyorum ikisini. Bir düşman asla bir dost kadar kıramıyor insanı.

Yazı devam ediyor..
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER