Gilmore kızları eve dönüyor..

Gilmore kızları eve dönüyor..
Bundan 13 yıl sonra tekrar bir araya geleceğiz, ona göre poz verelim.
"Gilmore Girls dert ortağıdır."

Yukarıdaki cümlemi 2010 yılında bir internet mecrasında yazmıştım. 'Dert ortağı' fazla iddialı gelebilir ama Gilmore Girls'ü her şeyiyle takip edenlerin aynı duyguları hissedeceğine eminim. İzlerken sevindiğiniz, üzüldüğünüz, kızdığınız, hayatınızın her bölümünden bir parça gördüğünüz ve görmeye devam edeceğiniz, kısacası dert ortağınız olacak kaç dizi vardır? Söz eğer 2000-2007 yılları arasında yayınlanan Amy Sherman-Palladino imzalı, hayatımıza muhteşem Lauren Graham (Lorelai Gilmore) ve Alexis Bledel'i (Rory Gilmore) katan Gilmore Girls'e gelmişse kendinizi kült bir dizide bulmuşsunuz demektir. Evet bana göre Gilmore Girls kült bir dizidir artık. Sadece kadınların, genç kızların izlediği bir dizi değildir. Yakınen tanıdığım sıkı sıkı takip eden erkekler de vardı zamanında. Zaten Gilmore Girls adına bakmaksızın, içindeki erkek karakterleriyle de erkeklerin dünyasına gayet iyi dokunuşları olan bir dizi.

Eylül ayında havai fişekler patlatacak, dünyada nesli tükenmekte olan bir hayvanın hayatını kurtarmışçasına sevinç yaratan bir haber aldık: Netflix Stars Hollow'un kalbi Gilmore Girls'ü yeniden çekeceğini açıkladı. İçim bir tuhaf olmuştu o zaman. Heyecanladım, eski bölümlerin büyüsüne tekrar kapıldım. Neredeyse Gilmore Girls ile özdeşleştirilmiş bir insanım, dizinin yeri hayatımda çok fazla. Dizi bittiğinde fandom dizinin film olarak devam etmesini çok istemişti.  Film gerçekleşmedi ama kısmet  4 bölümlük yeni bölümlereymiş. Açıkçası bu beni daha çok memnun etti. 

Diziye herkes ama herkes dönüyor! Milo Ventimiglia'dan tutun, Jared Padalecki'ye, hatta kasabanın elinde gitarıyla dolaşan şarkıcısına kadar kadro tamam. 2 önemli karakter dışında. Maalesef 2014 yılında hayatını kaybeden Edward Hermann'ı (Richard Gilmore) izleyemeyeceğiz. Diğer önemli karakterimiz, bir tanecik aşçımız Melissa McCarthy (Sookie) dizide yer almayacağını açıkladı. Açıkçası kendisi ona dizi için teklif gelmediğini belirtti, bizim de neden olabilir diye devreler biraz yandı. Çekimlere şubat başlarında başlandı. Tek umudum büyük bir sürpriz yaparak geri dönüşü konusunda bizi şaşırtmaları.

Diziyle alakalı elimizde olan kesin bilgiler ise şöyle: Gilmore Girls şimdiki zamanda, her bölümünde bir mevsimin yaşanacağı ve 90 dakika olacak şekilde 4 bölümden oluşacak. Kış (şu an çekilen), ilkbahar, yaz, sonbahar mevsimleriyle Star Hollow kasabasının bütün renk cümbüşlerini yaşayacağız. Bilenler bilir  kasabada bir de neredeyse her mevsime ait bir organizasyon vardır ^.^ Dizinin sonbaharda ekrana geleceği söyleniyor. 


Yazı devam ediyor..

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER