Sektör Haberleri: Yeni dizi Bodrum Lisesi, Bestemsu Özdemir ve haftanın tatlısı ekşisi

Sektör Haberleri: Yeni dizi Bodrum Lisesi, Bestemsu Özdemir ve haftanın tatlısı ekşisi
Hayat Şarkısı başladı...

Hayat Şarkısı'nın ilk bölümünü, kanal yöneticileri, yapım, oyuncular ve birkaç gazetecinin davet edildiği bir özel yemekte bir kez daha izledim. Davetliler arasında gazeteci kadrosundan Ertuğrul Özkök, Sedat Ergin, görünüp hızla kaybolan Çınar Oskay, Onur Baştürk, Oya Doğan ve Mesut Yar vardı. Gözümden kaçan olduysa, affola! Arzuhan Doğan Yalçındağ başta olmak üzere kanalda "danışman" olarak görevine yeni başlayan Gülümsüm Özkök, Hülya Vural, Müge Turalı Pak ve Barış Tünay ile birlikte yönetim ekibi neredeyse tam kadro davette hazır bulundu.

Gecede Kanal D'nin yeni CEO'su Barış Tünay ile şahsen tanışmak ve sohbet etmek de nasip oldu. Konuyu kısa kesmek gerekirse; tatlı adam. Klasik "yönetici" havalarında değil. Otoriter olduğu çok belli ama aynı zamanda da sıcak olanlarından.. En sevdiklerimizden yani.. Hakkında anlatılanlara göre CNN Türk'te çalışırken mesai sonunda kanalın bütün ofisleri boşalır bir tek onun odasının ışığı yanarmış. "Kanal D'de de aynı sitemde çalışmaya devam ediyor" dediler. "Zevkliymiş" dedi, yeni görevini sorduğumda.. Haberle boğuşmaktan; dramalarla, romantik komedilerle uğraşmaya transfer olmak belli ki keyifli gelmiş. Zaten genel olarak çok enerjik bir hava vardı kanal yönetim ekibinde.. Sezonu iyi geçirmelerini ve kanalı eski güzel günlerine tez zamanda döndürmelerini diliyorum.

Bu arada geçtiğimiz hafta Kanal D'nin sezon için Ersoy Güler'in yazıp yöneteceği bir dizi ile anlaştığını, projenin "Charles İş Başında" uyarlaması olduğunu söylemiştim. Hafta içi Süreç Film'den Akın Topuz ile konuştuk. Dizi uyarlama değil, özgün bir hikaye olacakmış. Sony'nin geçmiş zamanda efsane olan formatıyla tek ortak noktası da hikayede bir "erkek dadı" olmasıymış. Taze taze düzeltelim de proje hakkında yanlış bir kodlama olmasın..

Müge Turalı Pak'ın D Yapım'daki ilk işi olarak anılacak olan Tatlı İntikam çekimleri güzel geçiyormuş. Dizi Mart ortası en geç Mart sonunda yayında olacak şekilde hazırlanıyor. Hatta, her şey planlandığı gibi giderse bu hafta bir teaser da görebilirmişiz ^^ Bu arada Rüya İşçileri'nden İlker Arslan da kanala yeni bir proje çalışıyormuş ama onun detaylarını pek duyamadım (DUYDU)

Gülşen Yüksel ile Müge Dağıstanlı da şu aralar harıl harıl, KanalTürk'te yayınlandığında da çok izlenen sabah programlarının son hazırlıklarıyla uğraşıyorlarmış. Biliyorsunuz "kızlar" Kanal D'ye transfer oldu. Programın adı da değişecekmiş. Önerim: "Bizden Duymadıysan İnanma" olsun. Merakla ilk yayını bekliyorum bakalım Kanal D seyircisi kızları sevecek mi?

TMC'nin hazırladığı, kod adı "Bodrum Lisesi" olan diziden de bahsederek bu haftalık Kanal D defterini kapatayım. Son dakikada bir aksilik olmazsa Kanal D'de Haziran'da yayına çıkması planlanan ve sağlam bir gençlik hikayesi daha anlatmayı planlayan dizi hakkında ufak ufak kadro bilgileri gelmeye başladı. Duyumlarıma göre projeye Survivor'dan tanıdığımız Hilmi Cem dahil olmuş. Hatta Hilmi Cem de zaten o liseden mezunmuş. Projede yer alacak pek çok genç oyuncunun adı geçiyor ama henüz netleşen isim yok. Hayırlısı bakalım..


Yazı devam ediyor...
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER