Prison Break 5.sezon 1.bölüm ne zaman başlayacak?

Prison Break 5.sezon 1.bölüm ne zaman başlayacak?
Prison Break 5.sezon ile ekranlara geri dönmeye hazırlanıyor. Dünya çapında büyük bir beğeni ile takip edilen dizinin 5.sezon çekimleri son sürat devam ediyor. Başrol oyuncularından Dominic Purcell’in çekimlerde geçirdiği kaza sonucu burnunu kırıldı. Yaşanan kazanın çekimlere engel olup olmayacağı dizinin fanları tarafından büyük bir merak konusu oldu. Peki Dominic Purcell’in son durumu nedir? kaza çekimleri etkileyecek mi? Ekranların efsanevi dizisi Prison Break 5.Sezon ne zaman hangi kanalda başlayacak? Dizinin Türkçe altyazılı fragmanı yayınlandı mı? Prison Break yeni bölümünde hangi oyuncular oynayacak? İşte merak edilenler ve daha fazlası ranini.tv'de.

Amerika yapımı aksiyon dizisi olan Prison Break’in hikayesi Paul Scheuring tarafından ortaya atılmış ve FOX şirketi tarafından 2005 senesinde dizi olarak hayata geçirilmiştir. Dizinin başrollerinde Wentworth Miller, Dominic Purcell, Sarah Wayne Callies, Amaury Nolasco yer alır. Yaklaşık 42 ülkede yayınlanan 22 bölümlük ilk sezon, ABD'de 29 Ağustos 2005 tarihinde Fox kanalında gösterilmeye başlanmıştır, Türkiye'de CNBC-e kanalı tarafından yayınlanmıştır. 15 Mayıs 2009 itibariyle dizi final bölümü ile ekranlara veda etmiştir. Dizi, 9 Haziran 2009 tarihinde ilk bölümünden itibaren Star TV kanalında Büyük Kaçış adıyla Türkçe dublaj ile gösterime girmiştir.

Dört sezon boyunca ekranlara gelen ve birçok hayranı olan Prison Break’in son bölümü ile izleyenler hayal kırıklığı yaşamış ve ana karakter Michael Scofield’in ölümü herkesi üzmüştü. Yılar sonra FOX kanalının CEO'su Dana Walden dizi ile alakalı açıklamalarda bulundu ve dizinin tekrar ekranlara döneceğinin bilgisini verdi. 6 Ağustos 2015 tarihinde yapımcı kuruluş tarafından 5.sezonun çıkacağı onaylanmıştır. Yeni sezon 10 bölüm olacağı açıklanmıştır. Ve şimdi de on bölümlük mini dizi olarak ekranlara geri dönecek dizinin beşinci sezonu tüm dünyada sabırsızlıkla bekleniyor. 

Prison Break 5.sezon fragmanı:Prison Break setinde talihsiz kaza!

Prison Break dizisinde Lincoln Burrows karakterine hayat veren Dominic Purcell, sette talihsiz bir şekilde yaralandı. Ülkemizde Büyük Kaçış ismiyle Türkçe dublaj olarak Star TV ekranlarında yayınlanmış efsane dizi Prison Break'in kısa bir yeni sezonla geri döneceğini biliyoruz. Nisan ayında başlayan Prison Break: Sequel çekimleri Rabat, Casablanca ve Ouarzazate gibi birçok Fasşehrinde devam etmekte. Geçtiğimiz günlerde dizinin kadrolu oyuncularının birisinden gelen yaralanma haberi ise tüm ekibi korkuttu.

Dizide Lincoln Burrows karakterine hayat veren Dominic Purcell, Prison Break setinde talihsiz bir şekilde yaralandı. Aktörün Instagram'da paylaştığı fotoğrafta aktörün ciddi şekilde bir yüz yaralanması geçirdiği görülüyor. Yaralanma sebebinin ise aktörün yüzüne aniden bir demir çubuğun çarpması olduğu belirtiliyor.Peki bu durum çekimleri etkileyecek mi?

The Hollywood Reporter'ın haberine göre Purcell kısa sürede kendini toparlayarak set çalışmalarına kaldığı yerden devam etmek üzere hazır duruma gelmiş. Böylelikle merakla beklenen yeni sezon çekimlerinde herhangi bir aksama yaşanmayacak. Çekimlerinin sürdüğü Prison Break 5. sezon, yayıncı kanalFox'un geçtiğimiz haftalarda duyurduğu yeni sezon yayın akışına göre sezon ortası takvimde karşımıza çıkacak. Yeni sezon, 2017'nin başlarında Salı akşamları izleyicileriyle buluşmaya başlayacak.


Prison Break karakterleri

Michael Scofield (Wentworth Miller) Lincoln Burrows (Dominic Purcell) Sara Tancredi (Sarah Wayne Callies) Fernando Sucre (Amaury Nolasco) Theodore "T-Bag" Bagwell (Robert Knepper) Alexander Mahone (William Fichtner) Brad Bellick (Wade Williams) Benjamin Miles "C-Note" Franklin (Rockmond Dunbar) Paul Kellerman (Paul Adelstein) 

Michael Scofield (Wentworth Miller) 

Abisi Lincoln Burrows’un suçsuz yere mahkum edilmesi ve idam cezasına çarptırılmasıyla beraber Michael abisini hapishaneden kurtarmak için planlar yapmaya başlar. Michael abisini kurtarmak için vücusuna hapishanenin planını dövme olarak çizer ve kendisini hapse attırır. 

Lincoln Burrows (Dominic Purcell)

Michael Scofield’in abisidir. Kardeşini okutabilmek için her şeyi yapmıştır. Babası öldükten sonra kardeşinin tüm sorumluluklarını üstlenmiştir. Liseyi bırakmış ve Şikago’ya giderek bazı suçlara bulaşmıştır. Başkan Yardımcısının kardeşini öldürmekle suçlanmış ve içeri atılmıştır. 

Sara Tancredi (Sarah Wayne Callies) 

Fox River Eyalet Hapishanesinde doktor olarak çalışan Sara, Michael’e aşıktır. Sevgisi dolayısıyla Michael’in kaçış planına ortak olmuş ve sevdiği adamın hayatını kurtarmıştır.

Theodore "T-Bag" Bagwell (Robert Knepper)

Fox River Eyalet Hapishanesinin en belalı mahkumlarındandır. Michael ile sık sık kavga eder, ancak sonunda yolunu bulur ve kendisini de kaçış planına dahil ettirir. Prison Break suçsuz yere mahkum edilen Lincoln Burrows'ün kardeşi Michael Scofield tarafından hapisten kaçırılmaya çalışmasını anlatmaktadır...

1.Sezon

Bu sezon suçsuz yere idama mahkûm edilen Lincoln Burrows'un, kardeşi Michael Scofield tarafından hapishaneden kaçırılmasyla sona erer.Michael abisini hapisten kurtarmak için sahte bir suç işleyip kendisini abisiyle aynı hapishaneye attırır.Hapishane Chicago,IL de bulunan Fox River eyalet hapishanesidir. Michael aynı zamanda inşaat mühendisidir.Dizide zekiliğiyle dikkat çeken Michael hapishanenin planını sırtına ve kollarına gizli bir şifreyle dövmeletir.Ve bu dövmeler sayesinde bazen aksamalar yaşasa da planlarını gerçekleştirip abisini hapishaneden kaçırır. 

2.Sezon

Bu sezon kaçıştan 8 saat sonrasıyla başlar.Brad Bellick isimli gardiyan onları yakalamak ve ödülü almak için mahkûmların peşine düşer.Federal Ajan Alex Mahone da kaçakların peşindedir; ancak The Company(Şirket) için çalışmakta olup kaçakları öldürmek istemektedir.Kaçaklar hapishanede D.B Cooper tarafından yerini öğrendikleri 5 milyon doları bulmak için adeta yarışırlar.Para bulunur ve T-Bag tarafından kaçırılır.Ancak T-Bag parayı fazla koruyamaz ve yine kaptırır ve koşuşturmaca bu şekilde devam eder.Mahkumlarımız aynı zamanda kaçmakla da uğraştıklarından Panama ya kaçarlar ve orada yakalanıp Sona Hapishanesine tıkılırlar. 

3.Sezon

Bu bölüm Micheal ve T-Bag, kaçtıkları Panama'da Sona Hapishanesi'nde başlar. Bu hapishanede kurallar çok farklıdır.Bu hapishanede gardiyan bulunmaz; askerler çevrededir.Mahkumlar gardiyanları rehine olarak aldıkları için askerler hapishanenin çevresinde tel örgüler çekip etrafını çevirmişlerdir. Sona tam anlamıyla cehennemdir; Lechero'nun adalet sistemi geçerlidir. Aralarında anlaşmazlığı olan varsa düelloya çıkıp biri ölene kadar dövüşür. Micheal Scofield kaçma planları yaparken askerlerin eski bir hapishane olan Sona'dan dışarı çıkmaya değil tellerin içindeki bir fareyi bile anında fark edip vurduğunu görür. Scofield'ın bir görevi vardır, ağabeyinin oğlu Şirket'in elindedir ve ondan Sona'dan birini kaçırmasını isterler. Sona'dan kaçarlar ve sonrasında 4. sezon başlar.

4.Sezon

Scofield'ın, Sara'nın ölmediğini öğrenmesiyle başlar ve 22 bölüm sürer. Bu sezonda Ajan Don Self'in oluşturduğu ekip örgüt'ün kara kitabı olarak bilinen Scylla adlı diski ele geçirmeye çalışacaklardır. Bu diskte çok özel bilgiler bulunmaktadır. Bu uğurda birçok kişinin yolu kesişecektir. Scofield'ın annesi aslında ölmemiştir ve 4. sezonda rol alır. Büyük Kaçış: Son Kaçış filmiyle biter.
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER