Netflix dizisi The Crown ne zaman başlayacak?

Netflix dizisi The Crown ne zaman başlayacak?
Netflix'in İngiltere kraliyet ailesi hakkındaki yeni dizisi The Crown'un kasım ayında izleyici karşısına çıkacağı açıklandı.

Peter Morgan tarafından yaratılıp kaleme alınan dizi İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth'in hikayesini anlatacak. The Crown'un yönetmenliğiniyse Stephen Daldry ve Benjamin Caron ikilisi üstlenecek. Bu merakla beklenen yapımın oyuncu kadrosunda Claire Foy, Matt Smith, Jared Harris, Vanessa Kirby, John Lithgow ve Greg Wise gibi isimler yer alıyor. Doctor Who dizisinde 11. Doktor rolüyle tanıdığımız Matt Smith özellikle dikkat çekiyor.

Netflix'in Birleşik Krallık'ta hazırladığı ilk dizi olan The Crown buna uygun şekilde oldukça İngiliz kökenli bir hikaye seçiyor. Hala İngiltere Kraliçesi olan II. Elizabeth'in macerasını 1947 yılından itibaren ekrana taşımayı amaçlıyor. Dizinin daha şimdiden onar bölümlük altı sezondan oluşması planlanıyor. BBC dizisi Wolf Hall'da Anne Boleyn'i canlandıran Claire Foy, yine önemli bir tarihi figüre hayat veriyor. Bu sefer karşımıza II. Elizabeth olarak çıkıyor. Matt Smith de kraliçenin eşi Prens Philip rolünü üstleniyor.

İlgi uyandırmayı başaran bu tarihi yapım 10 bölümlük ilk sezonuyla 4 Kasım'da Netflix üzerinden izleyicilerle buluşacak.

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER