Inglourious Basterds, Moviemax Oscars'ta ekrana geliyor

Inglourious Basterds, Moviemax Oscars'ta ekrana geliyor
Inglourious Basterds ya da Türkçe ismiyle Soysuzlar Çetesi filmi Digiturk'un Oscar maratonu kapsamında Moviemax Oscars kanalında izleyici karşısına çıkıyor.

Quentin Tarantino'nun yazıp yönettiği bu filmde Brad Pitt, Mélanie Laurent, Christoph Waltz, Eli Roth, Michael Fassbender, Diane Kruger, Daniel Brühl ve Til Schweiger gibi isimler rol aldı. Yıldız kadrosuyla dikkat çeken Inglourious Basterds, 2010 senesinde tam 10 dalda Oscar adaylığı kazanmayı başardı. Bu kategoriler arasında En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu, En İyi Film, En İyi Yönetmen, En İyi Orijinal Senaryo, En İyi Sinematografi, En İyi Kurgu, En İyi Ses Miksajı ve En İyi Ses Kurgusu yer alıyordu. Önemli gecede Inglourious Basterds adına Oscar kazanan tek isim Hans Landa rolüyle Christoph Waltz oldu.

2009 yılında vizyona giren Inglourious Basterds, İkinci Dünya Savaşı sırasında geçiyor. Nazilerin işgaline uğramış olan Fransa'da bir grup Yahudi Amerikan askerinin hikayesi anlatılıyor. Bu grup Nazi liderlerini ortadan kaldırmayı planlıyor.

Vizyona girdiği dönem büyük bir gişe hasılatı elde eden Inglourious Basterds, 9 Şubat'tan itibaren Moviemax Oscars'ta ekrana gelecek. Filmin yayın tarihleri şöyle:

9 Şubat 2016 Salı - 20:00
10 Şubat 2016 Çarşamba - 06:05
21 Şubat 2016 Pazar - 15:25


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER