Kış uzun, hayat geçici, aşk misafir...
Yaz bitiyor değil mi? Şakası yok. Diziler artık daha da içten arkadaşlarımız olacak demektir bu. Perdeler daha erken saatte çekilecek, çay hararet yapmayacak ve biz dizilerle bir kışı daha devireceğiz. Sonra yine her şey dönecek, değişecek ve yaz gelecek... Geçici bir hayatsa yaşadığımız, tadını çıkaralım.

Peki Çilek Kokusu kış yolculuğumuzda bize eşlik edecek mi? Benim gönlüm etmesinden yana. Çünkü aşkın sıcaklığını anlatmayı hedef sayan bir iş ekranlarda olmalı. Silahların, acıların, zorbalıkların hüküm sürdüğü diziler yerine sevda pırıltılarından yana kullanırım oyumu. Eleştirilerimin netliği de bundan olsa gerek, hep daha iyisini görmek için çabalıyorum. Çünkü bu dizinin oyuncu kadrosu ve canlı renkleri daha güzel bir öyküyü hak ediyor.

Aşk neydi? Aşk kötü karakterin iki cızırtılı sözüne kanıp sevdiğinden vazgeçmemekti. Nitekim Aslı da öyle yaptı. Bu anlamda meselenin uzamaması sevindirici. Başlarına zaten yeterince olay gelecektir. Biraz olsun mutlu kalsalar fena olmaz hani. Aslı karakterinin stylingi son derece başarılı, söylemeden geçmeyelim. Demet Özdemir'in fiziğiyle de birleşince gözlerimi alamadığım bir tablo çıkmış ortaya. Ayrıca Demet Özdemir saçlarına ne yapmış/yaptırmış bilmem ama çok güzel olmuş! Işıl ışıl bir havası var son zamanlarda.


Yüzünü dökme oğluşum kız mı yok sana?

Burak'ın sarhoş olduğu sahnenin yavan tadını saymazsak Yusuf Çim gayet iyi ilerliyor. Şarkısından bir parça duyma fırsatımız da oldu üstelik. Şarkı demişken, Sen Sevda mısın parçasının akustik hali ne de güzel olmuş öyle. Burak'ın Aslı'yı düşünüp dertlendiği sahneye de pek yakışmış. Bu şarkıyı nerde duysam aklıma diziyi getirmeyi başarıyor, önemli bir temas bu.

Geçmişten gelen gizemli kadın Başak, kimsin sen? Sahiden asıl amacın ne? Valizinde intikam arzusu mu taşıyorsun yoksa psikolojik bir rahatsızlık mı? Başak'tan korkmak pek mümkün değil. Çünkü Selda, Nihat ve adını duyan herkes ürperse de biz bunun nedenini bilemiyoruz. Eda'nın hisleri ise bu hafta beni en çok etkileyen şeylerdendi. Bir gece çekip giden ve birdaha ardına bakmayan anneleri yalnızca dizilerde olur sanıyorsunuz belki. Ama ete kemiğe bürünmüş hallerini tanıyorum onların. Belki bu yüzden Eda'ya ilk kez bu kadar güçlü bir şekilde inandım. Üstelik Barış meselesinden de daha çok sızısına ortak etti bu defa.

Nihat'ın burs önerisi klişe gibi dursa da çok güzel bir detaydı. Aslı'nın bu öneriyi kabul etmesi ona zarar olarak dönebilir. İleride Selda onu maddi zayıflığıyla vurabilir. Şu anda da mümkün bu fakat ''Yediğin tabağa pisledin'' tepkisi daha ağır olacaktır. Mutfak yaşamı Emel ve Halil'in arasındaki elektrikle heyecanlanacak gibi oldu ama ben oradan pek fazla olay yürüyeceğini sanmıyorum ne yazık ki... Şükran'ın gençlerin ilişkisini çözmesi şu an ilgimi çeken tek şey. Ama güçlü de bir şey. Çünkü kestiremiyorum tepkisini, ortada kendi işinin de riske girme ihtimali var.
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER