Dokunulmazdı çocukken ağlamak
Bu bölüm başlık bulmak, çok zor oldu benim için. Genelde dizide söylenen bir sözü veya olayı kullanırım. Bu kez Meral’in söylediği şarkıdan yola çıktım. Yalnızlık Senfonisi… Şarkının bir yerinde “Dokunulmazdı çocukken ağlamak” deniyor. Ya mevsiminden önce açılmaya zorlanan çiçekler? Ben yorumumu yazarken Meral’in sesinden bu şarkıyı dinledim. Her sözünü kızlarla bağdaştırdım dinlerken.Şarkı demişken yarışma için Defne ve Meral’in kendi seslerinin kullanılmasını, seslerde ufak tefek hataların olmasını beğendim ama Defne’nin sesine gitmeyen bir şarkıyı sırf Meral’in performansını parlatmak için kullanmamalıydılar. Yoksa ben Defne’nin sesinin de güzel olduğunu düşünüyorum. Sadece herkes her şarkıyı söyleyemez. Tuttu Fırlattı Kalbimi şarkısı Defne’nin sesine gitmemişti, o kadar.


Ne demek kardeşine sen bakacaksın?
 
Mesude, her bölüm beni en çok şaşırtan karakter olma özelliğini sürdürüyor. Geçen bölümdeki yüksek gerilimli sahnelerden sonra bu hafta bana çok sakin geldi. Eylül’e hiç bağırmadı mesela. Büşra için müsamere parası bulamazken Metin’e mama alacak parası olmadığı zamanki halinden, kızına “Pazara gidemedim o yüzden sadece pilav var.” yalanını söylerken ilk kez onun bir anne olduğuna inandım. Komşusu (adını bir türlü öğrenemedim ) “Kemal’i bırak.” deyince söyledikleriyle Kemal’e olan aşkından şüpheye düştüm. Sanki aşktan çok, açıkta kalma korkusu var. Bir hayatı kendi çabasıyla yönlendirmek değil, bir erkeğin onu yönlendirmesini istiyor gibi. Yine de Kemal’e bu kadar koşulsuz güvenmesi beni deli ediyor. Feride’ye de yalancı sıfatını yapıştırdı kafasında. Zaten herkes yalancı, Kemal melek… Yahu, bir insan kendine bile bu kadar güvenmez!


Su faturası bu ay çok gelecek. Maaşa daha çok var:(

Feride ve Toprak çiftine giderek daha çok ısınıyorum. Feride musluğum bozuldu diye Toprak’ın kapısına dayandığı an tahmin etmiştim yapamayacağını. Vana kapanmadan musluk mu tamir edilir Allah aşkına? Toprak usta çağırdığını söylemedi ama yalancının mumu yatsıya kadar yandı. Numarayı nasıl unuttun sen mutfakta ya?


Cemre'ye en güzel hediye...

Cemre’nin kolyesini hesap için kafede bırakmasına çok üzülmüş, bir şekilde geri alınsın çok istemiştim. Sevdiğin birinden kalan kibrit çöpünün bile nasıl önemli olduğunu bilirim çünkü. Onu kaybetmenin insanın canını nasıl yaktığını da… Serkan, Cemre’nin doğum gününü es geçmedi. Ona verilebilecek en anlamlı hediyeyi verdi. Anne ve babasının gülüşünü, annesinden kalan son yadigâr kolyeyi… Kızların Cemre’ye pasta yapmaya çalışması ise anlamlıydı. Pasta alacak durumları yoktu, doğum gününü öyle boş boş geçirmesine de izin vermediler. Kardeşlik kan bağından öte bir şey çünkü. Cemre’nin mezarlık sahnesine ise yorum bile yapamıyorum, içimde bir yerler cız etti resmen.


Depresyondayım formdan düştüm:(

Nazan Hanım’ı kötülük yaparken izlemek bu halini izlemekten daha zevkli galiba… Bu pespaye haller ona hiç yakışmıyor. Hele sonunu başını hiç düşünmeden attığı adımlar… Önce gidip kızları tehdit etti, ancak Feride çok güzel ağzının payını verdi. Sonra gidip Defne için herkesin önünde torpil istedi. Bunları normalde gizli yapar, kimse de aksini kanıtlayamazdı. Toparlanınca bunların acısını çıkarır gibime geliyor ya, neyse. Serkan’ın istediği parayı vermemek konusunda haklılardı yalnız. Sonuçta 100.000 lira, gerçekten o yaştaki biri için çok para.


Müdür odasına çağırınca ben...

Kader’in annesi gerçekten aradı. Ben fragmanda görünce inanmamıştım açıkçası. Üstelik kadının karanlık bir tarafı da var sanırım. Kemal’den kurtulma hızına bakarsak… Kader’in hikâyesi, içinde büyük sırlar barındırıyor. Kızların Kader’i kurtarmak için hırsızlığı göze almaları aralarındaki bağın kanıtıydı. Songül kaçmaya çalışırken düştü ve bayıldı. Ev sahipleri onu yakaladı, ama bana kalırsa adam polisle konuşmadı.

Son olarak fragmana değinmek istiyorum: Önce bir roketle gökyüzüne çıktım oradan açılmayan bir paraşütle yeryüzüne çakıldım sanki. Önce evlilik teklifi, çıkma teklifi sonra karakol… Nazan Hanım kendi oğlunun başını da yaktı. Kader’in annesiyse kızları kurtarmaya çalışırken başlarını daha fazla belaya mı soktu ne?

Haftaya görüşmek üzere…

Kırgın Çiçekler 7. Bölüm Fragmanı


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER