A'nın sağ kolunu açıklıyorum
Tabii ki sayfanın sonunda açıklayacağım.
Tatlı Küçük Yalancılar hem gerilim hem de romantizm dozu yüksek bir bölümle geride kaldı. Açıkçası aşk ve gerilimin bölüme dağılımı açısından Tatlı Küçük Yalancılar gayet başarılı bir uyarlama. Kime hitap edeceğini ve muhtemel izleyicisinin beklentilerini iyi çözümlemiş bir yapım. Zaten uyarlama da bu demek, değil mi? Yoksa bu kadar zahmete girmez, Pretty Little Liars’ı dublajlayıp yayınlarlardı.
 
Özellikle Hande bir sürü değişik çanta kullanıyor ama Aslı'nın siyah püsküllü çantasının sabit olması sizin de dikkatinizi çekiyor mu?

Gelelim bölüme. Gördük ki Selin de olmazsa grubun liderliği Aslı’ya kalacakmış. Aslı’ya bir şey olduğundaysa geriye ikisi kaldı gibi bir durum yok, tam bir and Then There Were None durumu! Çünkü Ebru ve Hande bu gizemi çözmek için çok fazla korkaklar. Yani Ebru aslında Cesur’a beslediği platonik aşkında DEV umutsuz ama, ihtiyacı olan şeyi, en azından ismen tutturmuş durumda. Ancak her halükarda bu Ebru Hande ikilisinin, diğerleri özellikle de Açelya olmasaydı arkadaş bile olmayacağını düşünüyorum. Zaten hatırlarsanız ilk bölümde, Açelya’nın kaybolmasından sonraki ilk yıl içinde hemen hiç görüşmediklerini belli etmişlerdi. Ay bu arada, kızları tanıdıkça onları çekiştirebiliyor olmaktan mutluluk duyuyorum, we love gıybet!

  Artık bir klasik olan duamızı bu hafta şu kare eşliğinde ediyoruz: Allah'ım, lütfen Toprak katil çıkmasın. 

Bir insanın üzerine işlemediği suçlar kaç kez yıkılabilir? Sanırım bu sorunun cevabına “konu Toprak’sa” diye başlayan bir şık daha eklememiz gerekiyor. Janset’in kazası, Açelya’nın zanlısı derken şimdi Selin’in başına gelenler de Toprak’a kaldı. Selin gibi ben de Toprak’ın –en azından şimdilik- masumiyetine inanıyorum. Belki de inanmak istiyorum. Evet, Açelya’yla aynı fikirde olduğum tek konu Toprak’ın tatlılığı. Sahi Açelya’cığım nedir bu Toprak takıntın? Bence senin için fazla nerd bir tip Toprak. Ebru’nun annesinin de dediği gibi “o ayarsız kızın” Toprak takıntısının altında bir şey yattığı kesin, ama ne? 

Neyse, Açelya’nın yalanlarla dolu dramalar kraliçesi tadında yaşamak istediği hayatı ona kalsın. Zaten erken yaşta ölmek en büyük hayaliymiş. Kendisi için yapılan şu törenleri falan bulutların üzerinden ya da her neredeyse oradan keyifle izliyordur muhakkak. Benim derdim Toprak, neden güveniyorum ona? Bir defa şu yukarıdaki kare oldukça korkunç bir sahneden olmasına rağmen, adamın gözünden psikopatlık değil, Selin’e karşı hisleri okunuyor bence. Bir de Selin tatlım da güveniyor ona, ben de Selin’in yargılarına güveniyorum. Ha bu arada Janset tabii ki başına gelenlerin sorumlusunun Toprak olmadığını biliyor da, gerçek faillerden haberi var mı acaba? 
 
Melisa'nın  annesinin kolunu ona destek olmak için tutuyor görünmesi < "boş ver Selin'i yaa gidelim buradan" demek için tutuyor görünmesi
 
A falan bir yana da şu geride kalan üç bölümde benim sinirlerimi en çok bozan Melisa oldu. Yani Ilgaz’a bile bu kadar gıcık olmuyorumdur herhalde. Sorsan kendini acayip zeki biri diye tanımlar, her konuda otorite olduğunu iddia eder kesin. O sahte gülüşlerinin bendeki yarattığı his; mermer tırmalayan kedi patisi. Hem daha giyinmekten bile aciz. Gerçi Selin’in her konuda hastasıyız ama şimdi yalan yok, kızların anneleri kadar zarif olamadıkları açık. Yaz günü pardösüyle dolaşmak nedir Selin’ciğim? Sen ruh halini o pardösüyle saklanamayacağını bilecek kadar zeki bir kızsın. Neyse, Melisa sonuçta çok sinir bozucu bir tip, moda ikonu olsaydı bile bu düşüncem değişmezdi, evet!
 
İsim kısaltmalarında çığır açan bir birleşim: ASL-EN
 
Bu arada Aslı ile Eren arasındaki çekime artık bu bölüm itibariyle tamamen inandım. Yok, o romantik yağmurlu sahnede değil. Güzel bir görüntüydü tamam, ama beni asıl inandıran olmayacak şeyler yapmaları. Selin kayboldu, morgdu karakoldu derken abiyelerle sabahlamalarına rağmen, Aslı dönüşte Eren’in evine uğradı. Bu arada Aslı’nın kolyesine bayıldığımı geçen hafta da söylemiştim ama balo kıyafetinin güzel olup olmadığına bir türlü karar veremedim. Neyse, Aslı ve Eren birbirlerini görmek için çok saçma bahaneler yaratıyorlar. Sonra da olmadık sebeplerden kavga edip atarlanıyorlar ama birbirlerinin akıllarından da çıkmıyorlar. Mesela kızlar Selinler’de Toprak hakkında teoriler üretirlerken, Aslı onlara katılmış gibi görünse de onun kafası sürekli Eren’deydi. Çift karakterden falan bahsetti. Hatırlarsanız geçen hafta Dr. Jeykıl muhabbeti Eren’in dersinde açılmıştı. İşte, her şeye hoşlandığın kişiyi katmak ve bir çiftin uyumu budur.
 
Eren’in içinden her an bir psikopat çıkabilecek bakışlarının farkındayız. Ama tabii Aslı’ya duygularında samimi olduğu da belli. Belli olmayansa annesi! Kaybettiğin bir şey diye gönderdiği o fotoğraf sanki Eren’in çocukluğuna ait bir kare? Peki bunca gizem niye?
 
"Hande'yi aşağılamak Açelya'yla ortak zevkimiz, Ebru'yu ise muhatap kabul etmiyorum."
 
Gizem demişken şurada bir de Cesur’dan bahsedelim. Kız kardeşin kadar antipatik değilsin ama herkese bir ayar verici bakışlar fırlatmalar, “seni ben parmağımda oynatırım” tadında imalar nedir? Zaten Açelya’nın günlüğünü alıp sakladın. Demek ki kız kardeşinin yediği haltları biliyorsun. O zaman neden ulu orta kızın arkasından konuşuyorsun? Madem konuşuyorsun, bu ört bas çabası niye? Gel sen şu günlüğü kızlara ver, hem o zaman Ebru sana o kadar minnet dolu bakacak ki, o bakış senin kalbindeki buzları bile eritebilir.
 
Tatlı Küçük Yalancılar'da bir hayli kalabalık olan“tekinsiz bakışlı erkekler” tayfasından olan Güven’in, A olabilme ihtimalinin üzerine bu bölüm kocaman bir çizik attık. Güven, polis için çalışıyormuş. Kızların bunu kapı dinleyerek öğrenmeleri kalp ben de,Güven'in Janset'le münasebeti nereden geliyor? Bu arada şöyle bir düşündüm de, hangi erkek karakterimizin bakışları tekin ki? Pardon, Barış! Önce şu sahnedeki tatlılığına bir bayılalım:
 
Hande şok! 2015 yaz ekranının süründürmeden ilan-ı aşk eden tek erkeğine merhaba deyin! Tatlısın Barış'cığımn;)
 
Şimdi Hande bir Hanna değil belki ama, tüm boşboğazlığına rağmen o kıvır kıvır sarı saçlarının da kredisiyle çok sevimli. Barış’sa bir kadına armağan adeta. Öncelikle zeki. Hacker olmak için belli bir zekaya sahip olmak şarttır muhakkak. Sonra ne istediğini biliyor. Özellikle şu an ekranda boy gösteren diğer yakışıklı kaslı muadilleri gibi “ay acaba hoşlanıyor muyum” diye bölümler boyu sürüncemelerde gezmeyecek, Hande’ye şak diye duygularını söyledi, hedefine de ilerliyor. Güzel bakmayı biliyor, bir de bonus, ses tonu çok güzel. Sadace saçı biraz sorunlu, onu da görmezden gelebiliriz. O zaman Hande’ciğim istersen çok nazlanma, ok?
 
"Her bölüm böyle bir ipucu yakalarsam 10 bölüme kalmaz bulurum ben bu A'yı" by June (BULAMADI!)
 
Son olarak buradan Sevgili A’ya sesleniyorum. Geçen bölüm fütursuzca harcadığın cep mesaj paketin bitmek üzere olmalı ki, koca bölümü tek mesajla geçirdin. Nys sn mşglsn glb, by! Tamam ay sonu, eh bayramda da sağa sola tebrik yollamışsındır, anlıyorum. Ayrıca, Aslı’nın tatlış annesinin yaptığı resmi, ne yalan söyleyeyim hiç beğenmemiştim, parçalamandan da şikayetçi değilim. Ama Açelya’nın o görüntülerini polise verdin, videoda Açelya’nın üstündeki hırka Toprak’ın evinden çıktı, Toprak’cığım biraz daha yandı ya, işte orada beni kızdırdın. O yüzden açıklıyorum: Açelya’nın portresini parçalarken kollarını gördüm, o kolların erkek kolu olduğuna da iddiaya girerim, fotoğrafını saklıyorum, peşindeyim, ilk fırsatta ben de seni bitireceğim. 
XOXO June
 
 
Bölüm içi kısa notlar:
*Aslı’ların evinin bahçeye açılan mutfağı sizce de çogzel değil mi?
*Geçen hafta buraya yazılan yorumlarda Selin’in evinin MedCezir Eylül’ün evi olduğu yazılmıştı, işte gerçek dikkatli TKY izleyicisi budur, tebrikler!
*İki bölümde de rujlardan şikâyet etmiş biri olarak bu bölümün rujlarının hiç rahatsız etmediğini gönül rahatlığıyla söyleyeyim. Melisa’nınki hariç. Ama zaten o kız top yekûn rahatsız edici!
*Kızların anneleri hepsi ayrı ayrı çok tatlı değil mi?
*Aslı’nın babası yavaş yavaş konuşmasıyla tam bir üniversite hocası! Ha bir de bir ara Eren’e “eti senin kemiği benim” diyecek sandım. ^-^
*Bensu Soral güzel kız, kesin bilgi.
*Hande'nin duygu geçişleri sizi de çok yoruyor mu?
 
 
 

 

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER