Cansu'nun Seçimi

Herkesin Ozan’ın doğum günü partisinde olmasını fırsat bilen Özkan, Keriman’ın yardımıyla Gülseren’i evde yalnız yakalamış ve bayıltmıştı. Neler yapabileceğini üstü kapalı bir şekilde belirtmiş olsa da Keriman arkasına bile bakmadan gitmişti. Neyse ki Cihan tam zamanında yetişti ve Gülseren’i çok zor bir durumdan kurtardı. Ufak çaplı bir beyin sarsıntısı ile olayı atlatan Gülseren, Özkan’ı hatırlayamadı ama hatırladıkları sayesinde Keriman’ın bu yaptığı da yanına kalmadı.

Keşke Özkan'ı hatırlasaydın...

Evden kaçarken paraların yanı sıra Cansu’nun kolyesini ve tabaktaki muzu da çalmayı ihmal etmeyen Keriman, sabaha kadar diken üstünde polisleri bekledi. Tam rahatladığı bir anda da polisler kapısına dayandı. Üstelik hem de kolye boynundayken yakalandı. Yakalanmasaydı kesin Rahmi Bey ile buluşmaya giderken takardı o kolyeyi. Özkan ile birlikte gözaltına alındıklarında kardeşini satmasını ve polislere bütün suçun Özkan’da olduğunu söylemesini bekliyordum ama yanıldım. Özkan serbest kalırken, Keriman hapse girdi. Bu bölümün en keyifli sahneleri de Keriman’ın hapishane ile imtihanı oldu. Üstelik bu sahnelerde Nursel Köse’ye konuk oyuncu olarak daha önce Kayıp Şehir ve Ulan İstanbul dizilerinden tanıdığımız Ayta Sözeri eşlik etti. Keriman’ın ondan daha çok çekeceği var anlaşılan.

Hapse girmeden önce Keriman: Ne demiş Napolyon, üç sesden hoşlanıyorum demiş. Birincisi su sesi ikincisi para sesi üçüncüsü bozuk para sesi dördüncüsü de oyro sesi bee!

Bölümün en çok hata yapanı ve kendi kazdığı kuyuya düşeni yine Dilara oldu. İlk önce dinlemeden, kendi inandığı doğrular üzerinden Gülseren’in kapısına dayandı ama bir sonuç alamadı. Daha sonra Candan’ın verdiği akıllar sayesinde Gülseren’i geçmişinde uyuşturucu çeteleriyle ilişkisi olduğunu ve pavyonda çalışmakla suçladı ama çok geçmeden gerçek ortaya çıktı. Cihan o kadar sakin karşıladı ki Dilara’nın iftiralarını. Tek bir kelimesine inanmamakla birlikte Cansu’nun ve Ozan’ın da kafasındaki soru işaretlerini ortadan kaldırdı. Bu sayede Cansu, Gülseren’le biraz daha yakınlaştı. Bu arada Dilara içten içe Ozan’ı da çıldırtmayı başardı birkaç bölüme elinde bavuluyla Gülseren ve Cansu’nun kapısına giderse hiçbirimiz şaşırmayız herhalde. Dilara yaptığı hatalardan hala bir ders alamamış olacak ki hisselerinin kontrolünü Alper’e verdi. Bunun karşılığında da Cihan, onun en hassas olduğu konu olan boşanma davasını basınla paylaşmaya karar verdi.


Birkaç bölümdür adı geçen Yağız’la da bu bölüm resmen tanıştık. Görür görmez üstelik sesini de duyduktan sonra Hazal ve Cansu bu çocuk için mi savaşacak diye üzülmüştüm ama zavallımın bu kapışmayı görmeye ömrü vefa etmedi. Her işte bir hayır var derlermiş ya Hazal’da Cansu’nun elinden çocuğu alarak belki de Cansu’nun hayatını kurtardı ama olan kendisine oldu. Eee ne demişler alma mazlumun ahını çıkar aheste aheste…

 

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER