Bu Evlilik Sandığımızdan Kısa Sürdü
Shameless'ın 7.bölümü pişmanlıklar üzerine kuruluydu. Bölümün başı Fiona'nınGus'a Jimmy ile beraber olduğunu söylemesiyle başladı. Tabi Gus ŞOK! Ama Fiona itirafını yaparken rahat ötesiydi yani pek inandırıcı bir sahne gibi durmadı.Gus öğrendikten sonra Steve/Jimmy (her neyse) tanışmak istemesi de bize şok oldu. Niyeti çok açık aslında, ikisinin arasında hala bir elektrik olup olmadığını görmek istiyordu. Ama Steve'i görür görmez burnunu kırdığı için, aralarındaki ilişkiyi anlamlandırmasına zaman kalmadı. Her ne kadar Steve bunu haketmiş olsada Fiona bu şekilde düşünmedi, sanırım Shameless'ta gelecek bölüm bir aile parçalanışına şahit olacağız.


Çok tehlikeli olan iki Gallagher

Şunu farkettim ki Fiona işe başladığından beri ailesiyle evinde çok az vakit geçiriyor, bir de evlendikten sonra eve uğramaz oldu. Fiona'nın boşalttığı büyük ablalık görevini ise sevgili Sammy üstlendi. Bu ablamızın normal olmadığı çok açık ve net bir şekilde ortada. Frank'e ilaçlarını vermeyerek onu binevi ölüme terketmişti geçtiğimiz bölüm. Bu bölüm ise kasti ve kati olarak gerçekten babasını öldürmeye çalıştı. Frank diğer ufak Gallagherlara daha çok maddi ve manevi zarar vermiş olsada, daha önce hiçbir çocuğu onu öldürücek kadar ileri gitmemişti. Sam silahını doğrulttuğunda Deb, Lip ve Carl'ın yüzlerindeki şaşkınlık ifadesi gölmeye değerdi. Sam tüm bunları yani bu kadar ileri gitme cesaretini babasından 'sana ihtiyacım var kızım' dediğini duymak için yapması onun ne derece piskopat olduğunu gösteriyor. Birde kanayan yaraya tuz basmak deyimini gerçek olarak babası üzerinde uyguladı, ciddi manyak. Bence Ian'ın ile o da hastaneye yatmalı...

Bir aile faciasıda komşularımızın evinde yaşanıyor. Kev'in gerçekten çok iyi bir baba olduğunu daha öncede söylemiştim bu yüzden hep V yi suçluyordum. Ama bu bölüm V'nin yaşadıklarını saymasıyla ona hak vermeye başladım. Evet çocuk sahibi olmak çok güzel bir şey aileler için ama karı koca arasındaki ilişki bu denli kopma noktasına gelmemeli. Kev istemeyerek de olsa eşini 2. Defa aldatmış oldu, üstelik bu seferki V'nin izni olmadandı. Kev sayesinde bir erkeğin elinde olmadan karısına nasıl ihanet edebileceğini görmüş olduk.Gelecek bölümlerde onları da boşanma sürecinde izleyeceğiz sanırım.
Ian için hastanede geçirmeye başladığı zaman fazlasıyla zorlayıcı olmaya başladı. Kardeşleri ve Mickey onun için fazlasıyla endişeli gözüküyorlardı ama malesefki düzelecek bir hastalık değil bu bipolar denilen bir hastalık. Ama bir şekilde Ian’ın bir şeylere bağlanarak –ki bu Yevgeny olucak gibi gözüküyor- kendini kontrol altına alabileceğini düşünüyorum.

Harç formları eve gönderilen Lip onlara sorumsuz ailesi yüzünden ulaşamayınca, yine kendi çabalarıyla, büyük bir riske girerek harcını ödemeye çalışıyor. Eve gittiğinde ancak bir kenarda bulduğu zarfları doldurup harcının karşılığını devletten alabilmesi de en az bir dönem sürermiş. Lip’in başına tüm bunlar gelirken bir an kendimi onun yerine koydum, böyle bir şey benim başıma gelseydi büyük ihtimalle evde felaket kopardı. Lip’in tepkisi sorumsuz Gallagher’lara az bile...


Deb şaç şeklinide değiştirse iyi olur

Deb ise sonunda kendinden hoşlanan birini bulabildi. Çok şükür! Deb’in fazla kilolarının ve bu fazla açık sözlülüğünün onu itici yapan özellikleri olduğunu anladım.
 
Son olarak şunu söylemek istiyorum, Shameless bu sezon, diğer sezonlarına göre oldukça hareketsiz ve sönük geçiyor. Belki ayrılan karakterler yüzündendir, bilmiyorum. Umarım sezon bitmeden eski heyecana ulaşırlar. 
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER