Kararsızlıklar silsilesi
Kaossa al sana kaos!
İkinci devrenin en önemli iki çatışmasında da kırılmalar yaşandı fakat bu kırılmalar anca bu kadar sıkıcı olabilirdi.

Fiko, Sibel, Çiler, Ozan arasında kurulan dengelerin olabilecek en sıkıcı haliyle yansıtıldığını görmekten daha çok Fiko’nun tutarsızlığına üzüldüm. Nerede yıllarca Sibel’i seven Fiko, nerede bir ona bir buna koşan Fiko. Yıllarca tek bir kişiyi seven bir genç, bir ona bir buna koşmaz! Hakan koşar, Ali koşar ama Fikret koşmaz! Fiko ya Sibel’e bakmadan Çiler’le yola devam eder ya da Çiler’in duygularıyla oynamadan Sibel’e koşar. Ama Çiler’e sarılıp, hemen ardından Ozan’ın yakasına yapışmaz.

FikBel’e de, FikÇil’e de karşı değilim; yeter ki dayanağımız sağlam olsun. Ama sağlam bir argüman görmezsem de onları izlerken “Ay ne tatlı çift!” demem. Aksine, “Aşk bu mu? Sevda bu mu?” derim. Şimdi Fiko, kiminle beraber? Son kararınız nedir? Ya da gelecek hafta kiminle beraber olacak? Kimyasıyla en fazla oynanan karakterin Fiko olması canımı sıkıyor.

Öte yandan Ozan’dan da daha zeki hareketler beklerdim. Tayfanın yemeğe gideceği yerde Sibel’e şarkı söyletmek hiç kimsenin aklına gelmezdi, tebrikler Ozan!

Dizi, filmlerin en klişe konularından birini seyir keyfi katarak anlatmak yerine klişeliğine sıkıcılığı katık ederek anlatmak da bizim payımıza düştü işte.

Bir diğer çatışma da Reyhan, Sinan, Gülsüm, Seyfi arasındaydı. Burası da Reyhan ve Sinan’ın aşk böceği şeklinde dolaşacak olmalarına yol açacak bir şekilde çözülüyor. Tabii öncesinde trip atan bir Sinan izleyebiliriz. Malum, Sinan yıllardır bir kızı olduğundan habersizce yalnız bir hayat sürüyor.

Gülsüm ve Seyfi de bir köşede birbirlerini yeseler de Seyfi’nin hoyrat davranışlarını görmeyip, Gülsüm’ün çığlıklarını duymasak keşke.

Hikayenin esas çifti olduğunu unuttuğum Hakan ve Naz’la ilgili de birkaç şey yazmak isterim. Sanırım senaristlerimiz de esas çiftin onlar olduğunu unutmuş. Hakan, neden bu kadar pasife çekildi sahi? Zaman doldurmak mı esas olan? Öyleyse her şey kader kısmet.

Hikaye tam bir kararsızlıklar silsilesi olarak akıp giderken, bir bölüm daha böylece geçti işte. Emeği geçen herkesin emeklerine sağlık…

 

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER