Bir seviyor bir sevmiyor...
Deniz: Bugün beni seviyor mu?
Yiğit: Bugün beni seviyor mu acaba?
“Bilmiyorum seninle sonumuz ne olacak 
Belki bu aşk ölümsüz belki yarım kalacak 

Her gün değişiyorsun avutuyorsun beni 
Bir bilmece gibisin çözemedim ben seni 

Seninle başım dertte ne yapsam bilmiyorum 
Canımdan bir parçasın söküp atamıyorum.”

Dizinin bu haftaki bölümünde ruh halimi yansıtan sözler. Elbette dizi her gün yayınlanmadığı için o kısmı her hafta olarak düzeltebiliriz. Ayrıca şöyle bir düşününce dizideki karakterler için de böyle değil mi sanki? Mesela hızlı düğün yaparken sonu nikahla bitmedi. Simya İrem’i Tuna’ya yapmaya çalışırken kendini Tuna'yla buldu. İrem ile Deniz kavgalı oldukları halde kına gecesinde bir araya geldiler. Ayrıca her hafta “Nedennnn bu böylee oldu yeağğğğğ?” gibi çemkirmeler yapsak da bir sonraki haftayı deli gibi merak ediyoruz. (Yalan mı? İzlediğimiz bölümde istediğimiz sahne gelmemiş olsa bile sonraki sefer görme umuduyla bakayım demiyor muyuz?^^)

Can parçamızı söküp atamıyorsak neler yaşadığımıza bakalım. Deniz’in beklenmedik evlilik teklifinde kalmıştık. Sürprizler güzeldir de her zaman güzel midir? Yiğit hastalığını söyleyemeden masada öylece kalakaldı. Deniz ise mutluluktan ayakları havada, kalbi yerinde değil. Yalnız o kadar çabuk mu evlenme olur be kızım? Fragmanlardan izledikçe “Hayaldir. Rüyadır.” diye söylendim ya da zaman atlamış olmalılar dedim. Lakin sahici bir düğündü. Çok ani olmadı mı? Hızlandırılmış kurslar tamam da hızlandırılmış evliliği sevmedim. Böyle düğün hayal etmemiştim. Önce olayları sindirseler de sevgili olma dönemlerini izleseydik #YiDen çiftinin peşine düğün daha güzel olmaz mıydı? Demek ki senaristler ile çok farklı düşünüyoruz.

Kendimi düğüne adapte etmeye çalıştım. Çok eksik çıktı. Yiğit’in hastalığını Deniz’den saklamasını beğenmedim bir kere. Sonuçta Deniz daha dün tanıdığın bir kadın değil. Geçmişinde var olan kadına haksızlık ediyorsun. Hastalığını bilmesi gerekir ki yanında olsun. Kimse müneccim değil. Diyelim bir süre saklamak istiyor. Hızlandırılmış nikaha da olur verdim. Peki evlenirken sağlık işlemleri olmuyor mu? Birçok çift sırf bunlardan ötürü evlilikten geri dönebiliyor ya da insanlar hastalıklarını bu sayede öğrenebiliyor. Nitekim birkaç sene önce bu şekilde hastalığını öğrenen bir arkadaşım vardı. Yiğit Deniz’i gerçekten düşünseydi bunu söylerdi. Üstelik arabada giderken yaşanan olay üzerine hastaneye gitmeleri tam da bunun söylenme zamanıydı. Sürekli doğru yer ve doğru zaman deriz ya işte burası orasıydı.

Lakin Yiğit hastanede Deniz’e büyük çaplı şok yaratarak şaka yaptığını söyledi. Sevmedim, sevemedim. Yalnız Zeynep Çamcı’ya çok inandım. Hatta biraz daha yumrukla Yiğit’i dedim. Deniz haklıydı, böyle şeyin şakası bile yapılmazdı. Tepkisini ölçmek istemesin. Onu en iyi tanıyanlardan Yiğit. Heee ben olsaydım Deniz’in yerinde öyle pes eder miydim? Asla. İşin derinliğine kadar inerdim. Seviyorsam adamım, ölümüne kadar beraber yürürüz o yolda. Hem evlenirken hastalıkta, sağlıkta, iyi günde, kötü günde denmiyor mu? Heee doğru henüz oraya gelemediler.^^

Kına gecesi, davetiye, ofiste nikah yapılma şekli iyiydi. En azından davetiye detayıyla ofiste nikahın yapılmasını izlemek güzeldi, akılda soru işareti kalmadı. Yalnız ofiste Neşe de olmasa kadın personel yok. Yani var da aktif olan yok. 3 kızı ve Buket’i sebepsiz gönderirseniz bindallı işi de kına işi de Neşe’ye kalır. Sahiden bir ses etseniz de bunlar da şuraya gitmişler diye rahat etse içimiz. Tek bilinen Ayça’nın gidişi.


Aslan Deniz Sultan <3

Deniz annesinin gelinliğiyle komik, İrem’in hediye ettiği gelinlik ile mükemmel oldu. Bindallısı ile Pırıl’a seslenirken Sultan oluşu ise “Saraylara layığım” İmajı çizdi. Oyunculuğunu bir kez daha gösterdi. Kiii Zeynep Çamcı tek kelimeyle mükemmel diye milyon kere söyleyebilirim. Bıkmadan, sıkılmadan, usanmadan. Düğün ile ilgili söylenirim; çünkü kız tarafı olacaktım. Yiğit’e tuzlu kahve içirip, Yiğit’in ayakkabısını saklayacaktım. Ahhhh o sandığa Pırıl’ı oturup Yiğit Balcı’dan paraları toplayacaktık. Elif Teyze hemen verdin kızı. Sahiden evde mi kalacak diye düşündünüz.^^


Hiç öyle sevimli sevimli bakma Yiğido. Çok suçlusun.

Nikah zamanına kadar gelip damadın düğünden kaçmasına puanım sıfır. O zamana kadar söyleseydin de o kadar hazırlık yapılmasaydı da baştan dediğim gibi güzel bir ayarlama olsaydı iyi olmaz mıydı be Balcı? Hem sağlığın da iyi olurdu be adam. Daha şen şakrak düğün yapmak varken bu kaçış neden? Zaten “Evliliğe hazır değilim.” Cümlesini de sevmedim. Bal gözlüsün dedik, Deniz’i seviyorsun dedik, çocukluk aşkınla evlenmek istiyorsun dedik. Ama bu yakışmadı. Son anda caymak, yan çizmek olmadı. Zaten ofisten çıkıp da hangi ara o parka geldin onu da kara listeye aldım. Ofis nerede mahalle nerede? Evet, detaylara dikkat ediyorum ve detaylar benim diğer sahnelere geçişimi zorluyor.


Yazı devam ediyor...

ETİKETLER :

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER