Çok mu çok oluyorsunuz Asistan Bey!
Buraya kadar her şey güzel… Eski Türk filmlerinde tonlama ile buraya acıklı bir ‘Fekat…’ geliyor.

9 bölüm oldu, bu 9 bölümdür güzel olan tek şey Cansu ve gerçek Kerem’in naiflikleri ve Ece-Mert’in minnoş minnoş bakışmaları, konuşmaları. Şimdi hiç kusura bakılmasın, defalarca kez söylendi ve defalarca kez de söylenecek. İnandırıcılık sıfır! Yanlış anlamasın her iki çiftin de aşklarına, sevgilerine inanıyorum ama bu insanların telefondan, sosyal medyadan bihaber olması yok, olmuyor. Asıl Kerem her ağzını açıp söyleyecek gibi olduğunda ya da Cansu her ‘Benim sana bir şey söylemem lazım!’ diye koşarak Kerem’in yanına vardığında ben de engel olunamaz bir göz devirme faslı, bir fenalık basmalar… Hadi Kerem böyle ağır abi modunda ya işi olmaz diyelim stalklamakla filan, Cansu yazık annesiydi, Ece’siydi derken kendini kaybetmiş durumdaydı zaten onu da ele, Mert zaten burnunun ucunu görmeyecek aşkından filan desek, Ece bu akıl yürütmenin hiçbir yerinden mantıklı bir açıklama ile çıkamıyor. Ece yahu, Whatsapp gıybet grubunun yöneticisi bu kız, ne demek stalk yapmamak? Haydi sosyal medya kullanmıyor olsun bunlar, olmaz ya, hadi diyelim oldu, hani bunlar yüksek sosyeteydi? Mert yazsan Google’a Çalhan çıkacak zaten, boy boy fotoğraflar çıkacak hani nerede? Yani üzgünüm ama çok can sıkıcı bir hal almaya başladı bu durum ve artık tokum ben canım, yemeyeyim kıvamına gelmeye bir iki adım kaldı, olmuyor.

İlk bölüm yazısında da belirtmiştim tekrar belirtmekte de sakınca görmüyorum. Kerem ve Cansu ait sahnelerde niçin o efekt? Hayır, desem ki duygu yok aralarında, hani seyirci inanmıyor onların bu masalsı aşkına, o da değil! En azından ben de değil. Ee o zaman hangi sebepten o kenarlardan giren buğu efekti? Normal de asla bakmam, takılmam böyle şeylere ama bu çok fazla geliyor, insanın gözünü yiyor bir saatten sonra. Yapmayın, etmeyin gözünüzü seveyim! Yalnız küçük bir şey, her şey tamam, ben inandım yani aşklarına da o sondaki öpüşmenin öncesi neydi? Ben mi yanlış anladım diye bir süre ekrana bakakaldım. Çünkü bayağı, Cansu o topluluğun içine girdi diye, kıskandığından olsa gerek, kızan bir Kerem vardı orada. Öpmekten ziyade, kızı kolundan tutup ‘Ne demek sihirbaza yardım etmek Cansu, ne demek elin adamının verdiği yapay çiçekle etrafa gülücük saçmak, sen beni çıldırtacak mısın?’ diye kavga çıkaracak gibi duruyordu. Çok olmuş diyemeyeceğim o sahne için… Naçizane, bir uyarı levhası olsun bu da.

Mert, asıl olan Mert, bir önceki sayfadan anlayacağınız üzere gözbebeğim ancak, aşık olma konusunda ki cümlemi burada da tekrarlamama engel değil. Çok mu çok oluyorsunuz Asistan Bey! Bu kadar da sorumluluktan kaçılmaz ki! Başından beri öyleydi Mert ve sanırım sıkıntı da burada. O kadar aşık oldu, bin türlü laf duydu, yüzüne üzüntüyle kırpışan kirpiğinin gölgesi düştü –ki kıyamam- ama bunca rüzgara sen de bir yaprak hiç değilse bir savrulsaydı be evladım! Kerem hadi bir ay daha toplasın etrafı da o süreçte Mert hala aynı Mert kalırsa… Bana yine bir fenalıklar geldi bakın!

Süreyya-Metin-Işıl üçlümüze bir de avukat Levent eklendi, bir evlere şenlik olduk ki sormayın! Hadi tamam oldu buraya kadar olan, ee bundan sonra ne olacak? Süreyya, Levent’le olup Metin’i aldatacak, Metin Işıl’la olup Süreyya’yı, ayy vallahi beynim döndü benim, kapatın kapatın!

Yalan yok, izlemekten keyif alıyorum, çoğunlukla sıkılmıyorum da ama Yüksek Sosyete,  beklentinin altında kalan bir iş oldu ben de. Şu anlık ilgimi çeken tek şey Ece ve Asistan’ın aşkı, tek beklentim de Kerem’in itirafının bir hayalden ibaret olmayıp, bir şeyleri, önemli bir şeyleri, açıklığa kavuşturması. Bakalım, göreceğiz.

Benim söyleyeceklerim şimdilik bu kadar sayın okuyucu! Siz neler düşünüyorsunuz? 


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER