Çok mu çok oluyorsunuz Asistan Bey!
Uzunca bir aradan sonra *buraya utanan maymun emojisi gelecek* tekrardan merhaba. Ballı böreklerle, efendime söyleyeyim yaprak sarmalarla başlayan Yüksek Sosyete yolculuğumuz elimizde olmayan sebeplerden dolayı yarıda kalsa da ben ‘Yettim gayri!’ nidalarıyla geldim. Ama ne ile geldim? Hayır canım ne alakası var çibörekle? Dur bırak ablacım o bulguru da, yaparız kısırı sonra… Mert’le geldim ben Mert’le! Tabi ki ‘Mert Çalhan oley!’ naraları atacağım, ne sanmıştınız! İzninizle kendisini pamuklara sarmalayıp yumoşluklar içinde biraz şımartacağım çünkü adam çok tatlı!

Bir önceki bölümün konusu biliyorum da söylemezsem çatlarım! Sokak lambası nedir ya? O nasıl bir sevmektir, o nasıl bir bakmaktır çok sayın, sevgili Mert Çalhan? Otobüs mü durdurmak ayrıca? Böyle duygulu duygulu gelen aşığım konulu itiraflar mı yoksa? Çok mu çok oluyorsunuz yalnız Asistan Bey! Bu kadar da güzel aşık olunmaz ki! Ece’ciğim cimcirmezsen yalnız! Zaten daha ilk günden ‘Sevgilimmmmm’ diye kaydedip çiçek böcekle doldurmuşsun yanını da orayı seninle bilahare konuşacağız. Çok kaptırmışsın kendini, olmaz ki! Aşk beklemez gerçi sen de haklısın. ^^

Kerem, Cansu’ya Mert olmadığını dile getirmek için yola koyulduğu vakit asıl Mert onu durdurmak için yola atlamıştı ve kaza geçirmişti hatırlarsınız. Trafik kazası küçük zedelerle atlatılsa da hastanedeki ziyaretçiler kıl payı halledildi. Şöyle bir orada, daha doğrusu Mert veya Kerem’in yerinde olduğumu düşündüm de, asıl Kerem’in ailesinin geldiği an hastanenin bahçesine çöküp ağlardım herhalde ‘Daha fazla devam edemiyorum!’ diye. Gerçi ne Kerem ne Mert ağlayacak durumda değillerdi malum, engel olarak beliren her şey bir bir silindi çiftlerimizin arasından. Onları da anlamak lazım.

Ece, kararını çoktan vermişti de, greyfurttan yapılma dereotu saçlı Mert(Kerem) ile dolmalık biberden oluşma maydanoz saçlı Kerem(Mert) arasında da kasalarca çilek farkını da görünce, e bir de kaybetme korkusu üstüne gelince yandı oralar!
Ece’nin Cansu ve Mert bildiği Kerem’i azat etmesiyle o cephede de kalpler ve çiçekler oluştu, oh oh ne güzel oldu! 


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER