Oliver vs. Arrow
Arrow yeni sezona 5 aylık bir zaman atlamasıyla başladı. Bu geçen sürede Oliver'a şehri kurtarma görevinde yeni yardımcıların katıldığını gördük. Thea'nın şehri terk edişiyle Arrow'un partneri Arsenal olma işine sarılan Roy, sezon finalinde şehri Slade'in ordusundan kurtarması sonucu komiserliğe terfi edilen Lance ve yakalanan suçluları sorgulayıp hapse atan Laurel. Tabi esas kadroyu saymaya bile gerek yok, onlar aynen devam. Ekibe yeni katılanlarla Team Arrow tamamlanırken, sıra Oliver Queen olmaya geliyor.

Bildiğiniz gibi geçtiğimiz sezonda şirketin yönetimini Isabel Rochev'e kaptıran Oliver, CEO'luk görevine geri dönebilmek için çalışmalara başlıyor Felicity'nin yardımıyla.

Sanki çok uzun süredir görüşmemişler gibi sarılmamışlar mı ya?

Felicity demişken, bu geçen zaman içinde onlarında aralarındaki ilişkinin şekil değiştirdiğini ve arkadaşlıktan başka bir boyuta geçtiğini görüyoruz. Yeni sezon tanıtımlarında ve Comic-Con'larda en çok merak edilen ve en çok sorulan sorulardan biri bu ilişkinin ne zaman başlayacağıydı şüphesiz. Küçük flörtler, çiçek ve yatak almayla başlayan ilişkinin bebek adımlarıylada olsa ilerlediğini görmek sevindirici. Gerçi çiçeği Felicity alıyor ama olsun, herkesin onu bu kadar sevmesinin asıl sebebi orijinal bir karakter olması ve dizinin komedi yönünü tek başına idare etmesi bence. Diggle'ın Oliver'a duygularıyla ilgili ayna misali ışık tutmasıyla, aylardır beklediğimiz olay sonunda bu bölümde gerçekleşiyor ve çiftimiz yemeğe çıkıyor. Oliver'ın restorana giriş sahnesinde Superman'e bir selam çakması gözlerden kaçmıyor tabi.

Sıkı tut Felicity o eli bırakma.

Heyecandan gergin geçen yemek Oliver'ın gizemli ada yolculuğunu anlatmasıyla devam edip tam ne olduğunu öğreneceğimiz sırada, Werner Zytle / Count Vertigo'nun sebep olduğu patlamayla hevesimiz kursağımızda kalıyor tabi. Fragmandaki öpücükte işin içine girince, beklenti çok yüksek oldu haliyle ama Türk izleyicisi çok şaşırmamıştır bu buluşmanın sonuna. Nede olsa alışkınlar. Yabancı forumlara biraz göz attım ve herkes baya şaşırmış duruma. Bu kadar beklenilen bir çiftin kavuşmasını ilk bölümden vermeyip, sezona yayacaklarını düşünüyorum ben. O yüzden biraz daha sabır.

Burada olsan kesin başbakan falan seçilirdin Ray. Pek temiz yüzlü bu çocuk diye oy alırdın baya.

Yeni sezonda diziye giren karakter olan Ray Palmer'ı da unutmamak lazım tabi. Karaktere Chuck ve Superman filmlerinden hatırlayacağınız Brandon Routh hayat veriyor. Dizide bir bilim adamı ve mucit olan Ray Palmer, Oliver'a her manada ciddi bir rakip gibi görünüyor. Felicity'e olan ilgisi, Queen şirketlerinin yönetimini ele geçirmesi ve tıpkı Arrow gibi gizli kimliği (Atom) olmasıyla bu sezon bizi ikili arasında çekişmeli sahneler bekliyor. Karakter, başrol ile bu kadar çekişmeye girdiği halde göze çok batmadı bana göre. Felicity tarzı bir mizah yeteneğine sahip olması bu ikiliyi çok yakıştırmama sebep olsa da, ben oyumu Oliver'dan yana kullanıyorum.

Bazı şeyler hiç ölmez ama keşke sende bu kadar çabuk ölmeseydin..

Sezon öncesi senaristlerin verdiği bilgiye göre; ''bu sezonda her karakter kendini sorgulamaya başlayacak'' sözleri bu bölümde Oliver ile hayata geçmiş gibi görünüyor. Geçtiğimiz sezonun sonuna kadar sadece 'Arrow' olmaya karar veren Oliver, bu sezon aynı zamanda Oliver Oueen'de olup, kendi hayatını yaşamak istiyor ama işler pek istediği gibi gitmiyor. Vertigo'nun verdiği ilaç sayesinde en büyük korkusunun Oliver Queen olduğunu gördüğünde Arrow olarak kalmaya karar veriyor.

Geçmişine dönüp baktığında bu kararı vermesi pek sürpriz değil çünkü herkesin bildiği Oliver'ın pek faydası dokunmamış kimseye. Aksine daha çok zarar vermiş. Arrow maskesiyle bunları telafi ediyor bence kendince.

41,5 kere maşallah tü tü tü. Aynı babası.

Oliver'ın hayatı böyle karışık oladursun, Diggle'ınkinde işler baya yolunda gidiyor. Lyla olan ilişkisine birde bebek eklenince, tam çekirdek aile moduna geçtiler. Bebek çiftin tekrar evlenmesine sebep olur mu bilmem ama Diggle'ın hayatına yeni bir yön vereceği çok belli. Artık sorumluluk sahibi bir baba olarak, Oliver ile olan tehlikeli işlere girer mi bilinmez.

R.I.P. Sara..

Finalde Sara'nın gelişi pek sürpriz olmadı ama ben ölmesini hiç beklemiyordum açıkçası. Ok ile 3 kere vurulduğu yetmiyormuş gibi birde yüksekten düşüp boynunu kırmasıyla, karakterin bu kez gerçekten öldüğünü gözümüze sokmuşlar resmen. Daha önce sayısız kere öldü sanılan Sara'yı Laurel'in kollarında cansız görmek beni biraz üzdüyse de, Laurel'in 'Black Canary' olması için yol resmen açılmış oldu bu ölümle. Sezon finalinde o meşhur ceketini ablasına miras olarak bırakmıştı zaten hatırlarsanız. Her ne kadar yüzünü görmesek de, Sara'yı öldürenin Ra's al Ghul olduğunu düşünüyorum ben.

Heyecanın ve olayların eksik olmadığı bir bölümle sezona başladı Arrow. Bu sezon dizi diğer iki sezonun aksine beklentilerimin daha yüksek olduğu bir sezonda. Umarım beklentileri boşa çıkarmaz ve ilk bölüm gibi devam eder.
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER