Hiçbir topuk tıkırtısı bu kadar davetkâr çalamaz!
Sağdan git cüzdan bulursun!

Bu kadar dram ağırlıklı bir bölümde dikkatimi çeken şeye, attığım başlığa bakar mısınız? E ama mahvetti bu İzmir'in kızları bizim gül gibi delikanlıları... Hem ben ''hasta ziyareti kısa olur.'' diyerek ameliyat ve komadan çıkma sahnesini kısa tutan senariste teşekkür etmek istiyorum belki? Şebnem Gürsoy iki bölüm boyunca hiç konuşmadan yatsaydı, iyileştikten sonra bize yaşatacağı faciayı düşünemiyorum çünkü. Açıkcası evet, konu bizim diziler olunca aklıma hep en kötüsünü getiriyorum. ''Ay şimdi kaza geçirdi ya; 2 bölüm komada kalır, 3.bölüm kalbi durur sonra yoğun bakım odasına hemşireleri ezerek hastanın sevgilisi girer ve hastanın nabzı bir anda geri gelir.'' Bi dakika ya Kavak Yelleri oldu bu? Her neyse Kaçak Gelinler her bölüm beni şaşırtıyor, her şey o kadar tadında ki. Allahım hiç bozmasın, amin.


''Hayatımdaki yerini bilmiyorum Şebnem ama hep hayatımda ol istiyorum.''

Sen hiç zahmet etme Selim Bey, biz Şebnem'in senin hayatının merkezi olduğunu çok iyi biliyoruz. O yüzden bütün bölüm mallıklara doyamamalardaydın. Şebnem hayatının en aksiyon dolu son bir buçuk ayını hatırlamıyor olabilir ama fırsat bu fırsat deyip neden bembeyaz bir sayfa açmıyorsunuz hayatınızda? Şebnem'i ellerinle Arda çakalına teslim etmek de nedir lütfen ama Selim, bu senin zekanın bile kaldırabileceği bir şey değil. Arda ile ''double trouble'' oldunuz kabul, söylemeden geçemeyeceğim. Selim, Arda'ya sms yoluyla dublaj yaparken söylettiği o sözler Arda'nın ağzında o kadar misafir duruyordu ki bu hayatta her anlamda neden dublaja karşı olduğumu bir kez daha anladım. ''Gömlekte %50 indirim'' sazanlığına da gözümden yaş gelene kadar güldüm.


(Anlaşılan poğaçadan 'space cake' yapan ekip gıda boyası kullanımını da abartmış!)

Sahi bu poğaça işinin altından Nermin çıkmazsa çok darılırım, çok ters köşe olurum. Kendince Ege'nin yakasından düşmemesinin geçerli açıklamaları var tabii. ''Herkes ayrılır ama hiçbir kadın, başka bir kadın için terk edilmeyi kabullenemez.'' sözüyle bi tık hak vermedim değil. Ama Kainat ile uğraşmasını kabullenemem, Ege ile ne yaparsa yapsın. Zaten kendisi de ''benim derdim sensin.'' anlamına gelecek sözler söyledi Ege'ye. Bilmiyorum, çok düşük ve sürpriz bir ihtimal poğaça işinin altından başka birisinin çıkması ama bunu bana düşündüren şey Kaçak Gelinler'in beni her zaman şaşırtma ihtimali zaten. Bu vesile ile Can yine Superman kostümünü giyip Kainat ile Müfit'i kurtardı. Tabii Moda'nın Kalbi, Haberin Nabzı İzafet'in de payı büyük. Fakat birinin Can'a ''abi İstanbul'da kızlar teklif etmiyor'' demesi lazım. Kainat'tan mı bekliyorsun Can, azcık cevval olacan böyle şeylerde.

Cihan Yenici'nin(Ege) sesi müthiş, müzisyenlik yaptığını da yeni öğrendim. Deniz Baysal'ın da ses rengine uyan şarkılar söyledikleri zaman tadından yenmiyorlar. Hatta bu bölümün finalinde söylediği iki şarkıyı da kendi yazıp bestelemiş. Belki lazım olur bu bilgiyi de şuraya şöyle bırakıyorum:

Unutma Beni – Söz & Müzik: Cihan Yenici

Yanmaz – Söz & Müzik : Cihan Yenici


Özgür ve Almila çifti çok tatlı bir hal aldı, en azından Almila hala tripli değil bu da bir ilerleme. Sanki zamanında Seniha Sultan da Şebnemvari bir şekilde Müfit'e postayı koymuş şimdi de pişmanlığını yaşıyor. Hafiften hafiften dallanıp budaklanacak onların hikayesi de. Seniha Sultan ise günden güne güzelleşiyor, ve benim Kırmızı Halı'da ''en şık kadın'' dalındaki Emmy ödülüm de Seniha Sultan'a gidiyor. Var mı itirazı olan?

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER