Benim adım Can Tekin, ben bu oyunu bozarım!
Her bölümü ayrı bir heyecanla izliyoruz. Arada tempo düşüyor, yükseliyor, yan hikâyeler öne çıkıyor ama bu bölüm başkaydı. Kurgu dünya da olsa aradığımız tek şey gerçeklerin ortaya çıkması ve birbirine aşk ile bakan insanlar görmek. Artık bu duruma ne kadar aç isek…

***

İlişki Durumu: Karışık ‘ın 32.bölümünün yoruma gelmeden size bir paragraf ile bir şey hatırlatmak istiyorum. İlk bölümü hatırlıyorsunuz, değil mi? Hani Ayşegül Rodos’ta parasız kalınca Can’dan para istemek için Murat’ı öne atmıştı. “Kaderin cilvesi olmasaydı şimdi çoktan evlenmiştik. Onu düşündükçe kalbim acıyor.” gibi cümleler kurmuştu. Tabii o zamanlar Can Elif’e; Elif Murat’a yanık. Can hemen bir yemek organize edip Murat’ı oyun dışına alıp Elif’e yürümek istiyordu. “İnsan sevdiği için gururunu ayaklar altına alabilmeli, aşklar yarım kalmamalı bence.” demişti. Neredeeeeen nereye… İşte bunlar hep karma, hep kaderin cilvesi, hep gün olur devran döner felsefesi. Bu da videosu:***

Bir hafta önce ise Can’ı gözünde bir damla yaş, Ayşegül’ün arkasından bakarken bırakmıştık. İsmail Dede ya! Kusura bakmayın ama İsmail Dede 80 Murat+150 Can ve sayısız Mediha’yı cebinden çıkartır. Can ipin ucunu tutana kadar İsmail Dede’nin Can’a doğruyu söylemesi süper oldu. Hamilelik tezgahını Gülendam biliyordu da ne oldu? Cillop gibi sırrı mundar etti . Gülendam canımız, ciğerimiz o başka. Böyle karışık ortamlara alışık olmadığı için yanlış adrese yani Ayşegül’e gitti. Ayşegül Murat’a, Murat Elif’e, Elif Mediha’ya, Mediha Naci’ye… Ooo ölme eşeğim, ölme. 

Survivor'daki gibi elleri birleştirip "Ooo Can-Te-Kin!!" diye bağırmadılar ama. :(
 
İsmail Dede bu hafta resmen ortalığı sildi süpürdü. Mediha'nın evden göndermesi ile oluşan Mediha-Naci-Kudret Hanım Teyze saadet üçlüsünü izlemek çok keyifliydi. Bir de Mediha’nın yolsuz kaldığı sahneler vardı ki… “İnsanın sosyalist olacağı geliyor!” Yalnız bizim Naci’ye bakar mısınız siz ya? Profesyonel, sertifikalı, lisanslı, diplomalı yalancı çıktı. Yalnız Kudret Hanım Teyze’nin dediği kadar var. Naci, baba tarafına çekmiş. Yoksa Kudret Hanım Teyze yıkılıyor. Naci'nin, İsmail Dede’ye, Mediha’yı, yaptıklarından sonra eve kabul ettirebilmiş olmasına insan gerçekten hayret ediyor. Ama ben Mediha’nın yerinde olsam hemen sevinmem. Can, hamilelik aksiyonun içinde annesinin olduğunu bilmiyor.  (Nurseli İdiz ile Ayşen Gruda’yı beraber izlemek b”aşk”a bir şey.)

Kudret Hanım Teyze, başta Ayşegül olmak üzere herkesin intikamını alacak arkadaşlar, raadolun.

Hamilelik tezgâhının önemli bir kısmı ortaya çıktı. Hala karanlık kısımlar var ama ilk hedef Can’dı, o tamam. Bu işte en kötü taklaya gelecek olan ise Elif gibi duruyor. Elif için bu işler onun kalemi değil, diyeli çok oldu. Üstelik yanında Mediha varken. Şimdi o da yok. Murat yardım edecekti ama bakalım… Boşatmayacakmış güya. Dâhiyane planı buymuş. İkisinden harikalar yaratan bir koalisyon ortaklığı beklemiyorum. Bu iş sandıkta biter.

Ordaaa bir Can var uzaktaaa, ooo Can bizim canımızdır / Duymasak daa görmesek deee, ooo Can bizim canımızdırrrr.


Yazı devam ediyor...
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER