İlginç detaylar ve sayılarla Emmy Ödülleri 2015

İlginç detaylar ve sayılarla Emmy Ödülleri 2015
Amerikan televizyonunun Oscarları olarak anılan Emmy Ödülleri'nin sahiplerini bulmasına çok az kaldı. Temmuz ortasında adaylıklar açıklandığından beri izleyiciler aday gösterilmeyen ünlüleri ya da haksız yere aday gösterildiğine inandıkları oyuncuları konuşuyor. 

Şimdiye kadar sizlere Emmy adaylarını teker teker tanıtmaya çalıştık. Ödülün sahiplerini bulmasına az bir zaman kala bir de Emmy ile ilgili ilginç detayları ya da adaylık sayısıyla dikkat çekenleri sizlere göstermek istedik.

 1. Game of Thrones, Emilia Clarke ve Lena Headey'nin "En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu" kategorisinde yer almasıyla birlikte toplamda 24 adaylık kazandı.
 2. Jessica Lange toplamda yedinci kez Emmy'ye aday gösterildi. Bu yıl American Horror Story: Freak Show ise toplamda 20 adaylıkla büyük başarı yakaladı.
 3. Netflix'in en fazla konuşulan orijinal yapımlarından House of Cards toplamda 11 dalda aday oldu.
 4. Amazon'un ilgi çeken dizisi Transparent de toplamda 11 kategoride aday gösterildi.
 5. Son zamanlarda popüler birçok diziye ev sahipliği yapan HBO, toplamda 126 adaylık kazandı. Bu ulusal yayın yapan ABC'nin kazandığının tam üç katı!
 6. Ünlü online platform Netflix, toplamda 34 adaylıkla adından söz ettiriyor.
 7. Onu 12 adaylıkla Amazon izliyor.
 8. Altıncı sezonunda Yahoo'ya taşınan Community de unutulmadı. Dan Harmon’un yarattığı dizi de Emmy'de kendine yer buldu.
 9. Daha önce komedi kategorisinde yer alan Orange is the New Black bu sene Emmy'de yapılan değişiklikler sebebiyle drama kategorisinden aday gösterildi. Böylece dizi hem komedi hem de drama kategorisinde aday olmasıyla listede eşsiz bir yer kazandı.
 10. Golden Globe (Altın Küre) Ödülleri'nde En İyi Drama Dizisi olan The Affair ve Dramada En İyi Kadın Oyuncu seçilen Ruth Wilson bu yıl Emmy'ye aday gösterilmedi. Aynı kaderi Komedide En İyi Kadın Oyuncu seçilen Gina Rodriguez de paylaşıyor.
 11. Son sezonuyla ekrana veda eden, aynı zamanda son kez Emmy'ye aday gösterilen yapımlar Mad Men, Boardwalk Empire, Parks and Recreation, Glee, The Late Show with David Letterman oldu.
 12. Bir başka ilgi çekici adaylık da Matthew Weiner cephesinde yaşanıyor. Weiner, Mad Man için yazdığı iki farklı bölümle En İyi Senaryo kategorisinde aday gösterildi.
 13. Geçtiğimiz yıl ödül kazanmayı başaran iki ünlü oyuncu, dizileri devam ettiği halde bu yıl aday gösterilmedi. Bu isimler The Good Wife'de rol alan Julianna Marguiles ve The Big Bang Theory'de izlediğimiz Jim Parsons oldu.

kaynak: ew.com


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER