Rising Star Türkiye: Kurallar, Yan Ekran Uygulaması kullanımı ve Jüri Üyeleri

Rising Star Türkiye: Kurallar, Yan Ekran Uygulaması kullanımı ve Jüri Üyeleri
Dünyaca ünlü ve ülkemizde de gerek jüri üyeleriyle gerekse formatıyla merak uyandıran, Tv8'in yeni yarışma programı Rising Star Türkiye diğer ses yarışmalarından farklı ve kendine has bazı kuralları var. İşte o kurallar: 

Öncelikle, yarışmacı şarkısını söylerken oylamaya dahil olabilmek için akıllı telefonlarınıza Tv8 Yan Ekran Uygulaması indiriyorsunuz. Twitter ya da Facebook üzerinden kayıt oluyorsunuz. Bunun sebebi ise oylama esnasında yarışmacının önünde duran 6 tonluk siyah duvarda, dolayısıyla da canlı yayında eşe dosta karşı siz oylarınızı verdikçe profil fotoğraflarınızın görünmesi..

Buton Gri olmuş ise giriş yapma süresini kaçırdınız demektir. Oylama için diğer yarışmacıyı bekleyin

Uygulamayı indirdiğinizde "Giriş yap" yazan butonu kaydırmanız ve her yarışmacı için tekrar giriş yapmanız gerekiyor. Yarışmacıların kendini tanıttığı vtr'ler esnasında size bunun için süre tanınıyor. O süreyi kaçırırsanız o yarışmacı için oylama yapamıyorsunuz ve Giriş Yap yazısı dokunmatiği etkilenmiyor. Yarışmacı için giriş yaptığınızda Yan Ekran Uygulaması'nı kapatmamanız gerekiyor. Kapattığınızda da oylama yapamıyorsunuz. Oylamanızı yapıp, öyle kapatın.

Mavi oku sağa, kırmızı oku sola doğru kaydır

Oylama ise basit: Mavi ok, evet'i; Kırmızı ok, hayır'ı temsil ediyor. Ekranda beliren ok işaretini sağa/ sola doğru kaydırmanız EVET veya HAYIR yazısını görmeniz gerekiyor. Bu aşamada isterseniz verdiğiniz oyu Twitter'da da paylaşabilirsiniz. Mavi kuşu tıklamanız yeterli.

Oylama sonucu %70 olduğunda ise yarışmacıların önündeki 6 tonluk siyah duvar Rising Star Türkiye yazısıyla yükseliyor ve yarışmacılar, duvarın arkasındaki jüri üyelerini ve seyircileri görebiliyor. 


Peki, jüri üyelerinin yarışmaya katkısı nedir? 
Her bir jüri üyesinin önünde bir buton var ve EVET olarak butona bastıklarında yüzdeye +7 olarak etki ediyorlar. Hayır dediklerinde ise yüzde etkilenmiyor.

Rising Star jürisini tanımak için sayfayı tıklamaya devam edin..


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER