Gerçek MasterChef şimdi mi başlıyor?

Gerçek MasterChef şimdi mi başlıyor?
MasterChef Türkiye’yi ilk izlediğimde jürinin başkasına aitmiş gibi duran tavırları, yarışmacıların sürekli kavga etmesi ve yemek konusuna da pek aldırıyormuş gibi görünmemeleri canımı çok sıkmıştı, güzelim formatın dönüştüğü hal beni üzmüştü.

Program ilerledikçe jüri kendi haline dönmeye başladı. Yani elbette yine kurgu durumlar ve zaman zaman abartılı tavırlar sergiliyorlardı ama ilk bölümlere göre çok daha içlerinden geldiği gibi davranır bir halleri vardı. Ya kurguya uymayı öğrendiler ya da kendileri gibi davranarak da ilgi çekebilecekleri anlaşıldı, bilemiyorum. Bu sırada yarışmacılar mütemadiyen kavga etmeye devam etti ama arada yemek kısmı da bir miktar rağbet görmeye başladı. Orijinal MasterChef gibi karışık yemekler olmasa da mutfağa ilk defa giren bir insanın da yapmakta zorlanacağının açık olduğu yemekler yapılmaya başlandı. Yarışmacılar arasında gerçekten sevdiklerim bile olmaya başladı, misal Burcu –yarışma dışında pastacıymış- o kadar tatlı bir kız ki kazanmasını çok istiyorum, ne kavgaya karışıyor ne ezik ezik duruyor, bildiğiniz işinde gücünde bir mutfak insanı.

Yarışmada bir de Murat faktörü var ki –daha doğrusu vardı diyeceğiz artık- izleyeni de yarışanı da zorluyor. Daha önce bir Yemekteyiz haftasını da Onur Büyüktopçu’nun ‘O zaman lütfen buyurun çıkın gidin’ demesi ile bitirmiş bir insan. Nitekim 15 Kasım itibarıyla MasterChef’ten de diskalifiye edildi. Bunca zaman Murat’a bağırıp çağırmakla yetinen şeflerin canına tak mı etti, Murat başka bir yarışmaya mı gidecek yoksa sadece aksiyon olsun diye elediler ve Murat bir hafta sonra hoop geri mi dönecek bunu ilerleyen haftalarda göreceğiz.


Tamam bu biraz trol

Murat ilk günden beri yarışmayı ‘troll’lediğini iddia ediyor, sosyal medyada da ‘En büyük trol Murat’ diye onunla aynı fikirde olan birçok kişi gördüm ancak son yıllarda canının istediğini yapıp sonra da beklenen tepkiyi görmeyince buna trollemek demek çok moda maalesef ve Murat’ın da burada yaptığının trolleme olduğunu pek sanmıyorum. Bir miktar kurgunun da yardımı ile canı nasıl istiyorsa (ve aslında izlemesi çok hüzünlü) öyle davranıyor gibime geliyor ve dünyanın en profesyonel ve iyi oyuncularının bile iki aydır gittiği bir sette öğrendiği kurgu ile bu kadar rol yapabileceğini sanmıyorum. Bence Murat’ın yaptıkları bildiğin içinden geliyor, Murat resmen kendini durduramıyor.

Daha önce Kısmetse Olur evindeki yarışmacıların bir kısmı için de aynı şeyi hissetmiştim. Daha çok kavga çıksın, program hareketlensin diye gencecik insanlarda dönülmez zararlar bırakan durumlar yaşandı, dilerim Murat’ın ekran macerası bu şekilde devam etmez ve iki yıl sonra Esra Ceyhan’da kafasında bardak kırarken görmeyiz onu. Murat’a hayatının devamında başarılar, kalan arkadaşlara final yolunda iyi şanslar dilerim. İyi seyirler.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER