Çizgi romandan uyarlanan en güzel diziler listesi

Çizgi romandan uyarlanan en güzel diziler listesi
Amerikan sineması ve televizyonunun yeni konu bulma sıkıntısı onları farklı bir alana, süper kahramanlara yönlendirdi. Marvel ve DC'ninkiler başta olmak üzere birçok çizgi roman birer birer televizyona taşınmaya başladı. Yapımlar izleyicilerden ilgi gördükçe de bu projelerin sayısı her geçen gün artmaya devam ediyor. Biz de şu sıralarda televizyonda olan çizgi roman uyarlaması dizileri sizler için derlemeye karar verdik.

Arrow

Her şey 2012 yılında Arrow'un ekrana gelmesiyle başladı. Arrow elbette televizyona uyarlanan ilk çizgi roman değildi. Ancak bu trendi başlatan kesinlikle o oldu. 

Starling City'nin ünlü milyoner ailesinin biricik oğlu olan Oliver Queen, bir gün babasıyla çıktığı tekne gezisinde kayboluyor. Gemi Çin civarlarında batınca ve Oliver'dan beş yıl boyunca haber alınamayınca herkes onun öldüğünü varsayıyor. Oliver aslında o civarlarda yer alan Lian Yu adasına sağ olarak ayak basmayı başarıyor. Ancak bu tecrübe Oliver'ı bambaşka bir adama dönüştürüyor. Onun hayatta kalabilmesi için intihar eden babasının Oliver'a verdiği bir not defteri onun bir sonraki görevi haline geliyor. Beş senenin sonunda yapmak zorunda kaldığı bir sürü kötü şeyden sonra Starling City'ye geri dönmeyi başaran Oliver, şehrini kötü adamlardan arındırmaya karar veriyor. Buna da babasının verdiği not defterinde ismi olan adamlarla başlıyor. Önce Kanunsuz, sonra da Arrow ismiyle anılmaya başlıyor. Zamanla da ona yardımcı olanların sayısı giderek artıyor.  Bunların arasında aslında koruması olan John Diggle, Queen Consolidated'ta IT görevlisi olan Felicity Smoak, kendisiyle aynı gemide olan Sara Lance, cengaver bir genç olan Roy Harper, Oliver'ın eski kız arkadaşı Laurel Lance gibi isimler de katılıyor. 

Oliver şimdiye kadar ekrana gelen üç sezon boyunca bir sürü farklı suçluyla karşı karşıya geldi. Bir sürü farklı kadınla macera yaşadı. Starling City icin yapması gerektiğine inandığı şeyler için sevdiği insanların ölümüne şahit oldu. Kendisi de birkaç kez ölümün kıyısından döndü. Önümüzdeki sezonda da asıl ismi olan Green Arrow'u kullanmaya başlayıp şehri için mücadele vermeye devam edecek.The Flash

Madem Arrow'la başladık, o dizinin içinde doğan bir başka kahramanla devam edelim. The CW'nun başlattığı çizgi roman trendi The Flash ile devam etti. Hızıyla tozu dumana katan bu kahramanımızla ilk olarak Arrow'un ikinci sezonunda tanıştık. O zaman sıradan bir adli tıpçı olan Barry, Central City'de kendisine çarpan bir yıldırımla tam dokuz ay boyunca komada kaldı. Uyandığındaysa şehrin yeni kahramanı doğmuş oldu.

Barry Allen, daha ufacık bir çocukken annesinin cinayetine şahit oluyor. Ancak o zaman gördüğü kırmızı ve sarı ışıklardan oluşan fırtınayı pek anlamlandıramıyor. Tam annesini kurtarmak için atılacakken kendini bir anda evinden birkaç blok ötede buluyor. Babası da annesinin cinayetinden hapse giriyor. Barry ne derse desin katilin babası Henry olmadığına kimseyi inandıramıyor. Bu sebeple adli tıpçı olmaya karar veriyor. Bir gün annesinin asıl katilini bulup, babasının serbest kalmasını sağlayacağı inancıyla yaşamaya devam ediyor. Yıllar sonra Star Labs'in geliştirdiği parçacık hızlandırıcı aktifleştirildiğinde Barry tepesine düşen yıldırımla Dünya'nın en hızlı adamına dönüşüyor.

Macerasına geçtiğimiz yıl başlayan The Flash, her geçen bölümde ivmesini yükselterek izleyicilerin beğenisini kazanmayı başardı. 


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER