Neden Kore dizisi izliyorum?

Neden Kore dizisi izliyorum?

Üç ay önce içine yuvarlandığım dev ve dipsiz bir kuyu Kore dizileri dünyası. Hiç geri çıkasım yok. Yakın çevremde, yani ailemde kimse izlemediği için doldum taştım, aldığım keyfi bir şekilde anlatmam lazım. Neyse ki RaniniTv‘de yazar arkadaşlarımdan @kkitapkurdu bu dizilerin de kurdu çıktı, tuttu beni elimden nefis yeni dizilerle tanıştırdı, sağ olsun. Ardından el birliği ile @dugimu‘yi çektik aldık aramıza. Şimdi @sultaneesra ve @sinemulbegi‘nin de katılımı ile bir süredir aramızda diziler hakkında yazışıyoruz. Benim bu içimdekileri dökme isteğimi yazıya geçirelim dedik, ben de oturdum başına. 

Bundan iki sene önce Güneşi Beklerken izlerken kendimi Twitter’da bulmuş, dizinin sürekli Kore dizileri ile karşılaştırılmasına şahit olmuş, diğer yandan da senaristlere farklı farklı Kore dizilerinin sahnelerinin “bunu da yazın” diye menşınlandığını görmüştüm. Çılgınlar gibi Kore dizisi muhabbeti dönüyor ve tavsiyeler havalarda uçuşuyordu. Ancak o zamanlar “amaaaan abartıyorlar” diye geçiştirdiğimi ve dizileri hafife aldığımı da bu noktada itiraf etmem gerek. Pişman mıyım? Çok!

Peki, şimdi ne değişti de ben 3 aydır çılgınlar gibi Kore dizilerine sardırdım? Oradan buradan çaldığım tüm zamanlarda uçlama izliyorum bölümleri. 20 bölümlük diziler aynı hafta içinde eriyip gidiyor. Nedenlerimi tek tek sıralayacağım ancak daha önce izlemiş ya da hiç izlememiş olanlara fikir vermesi açısından hangi dizileri izlediğimi de yazmakta fayda var. 

İzleme sıralamama göre liste şöyledir.

Heartstrings, The Heirs, Coffee Prince, Personal Taste, Boys Over Flowers (bitiremedim), You’re Beautiful, Healer, Secret Garden, Mary Stayed Out All Night (bitiremedim) Kill Me Heal Me, Hyde Jekyll Me, It’s okay That’s Love. Gördüğünüz gibi henüz daha yeniyim ve tavsiyelerle ilerliyorum. Önceki gün itibariyle de The Master’s Sun’a başladım bakalım, hayırlısı : )

Yukarıda yazdığım listeden en sevdiğim Top5 ‘i de belirtmeden geçmek olmaz.

Biri diğerinden daha iyi konusuna girmeden; Secret Garden, The Heirs, Healer, It’s okay That’s Love ve Hyde Jekyll Me diye listeleyebilirim. Top 5 dedim ama, Coffee Prince de farklı ve güzeldi. Bu dizilerin her birini tavsiye ederim. Sizlerden de tavsiyelerinizi yorum bölümüne mutlaka bekliyorum. 

Kısa zamanda bu kadar fazla dizi izlemiş olmanın bir de yan etkileri var. Başınıza gelebilecekleri söylemekte fayda var bunlardan herhangi birini yaşarsanız kendinizi garipsemeyin. 

- Gördüğün her çekik gözlüyü Kore`li sanmak

- Gördüğün her çekik gözlüyle Kore dizilerini konuşmak istemek

- Sabah evden ekmek almaya diye çıkıp Kore`ye kaçmak istemek

- Biten 20 bölümlük favori dizinin ardından sevgilinden ayrılmış gibi üzülmek (alıntıdır, o kendini biliyor)

- Evde plastik terliklerle ayaklarını yere sürte sürte yürümeyi istemek

- 2 saatlik dizilere katlanamamak

- Hyun Bin`i rüyanda görmek ! :)

Bunlar Kore dizisi izledikten sonra başınıza gelebilecekler. Peki neden Kore dizisi izlemelisiniz? Bu sorunun cevabını da size 7 maddede açıkladım. Buyrunuz!


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER