Bron / Broen 3. sezonuyla ekrana dönmeye hazırlanıyor

Bron / Broen 3. sezonuyla ekrana dönmeye hazırlanıyor
Bir İskandinav dizisi olan Bron / Broen sonbahar aylarında yeni bölümleriyle karşımıza çıkacak. The Bridge ismiyle Amerikan televizyonuna da uyarlanan bu başarılı yapım ekrana dönmeden önce gelin bu diziyi biraz tanıyalım.

Bron / Broen, İsveç ve Danimarka ortak yapımı bir dizi. Broen Danca'da, Bron ise İsveçce'de köprü anlamına geliyor. Polisiye bir yapım olan Bron / Broen şimdiye kadar iki sezonuyla izleyicilerin karşısına çıkmıştı. Hikaye Kopenhag (Danimarka) ile Malmö'yu (İsveç) birbirine bağlayan Øresund Köprüsü'nde İsveçli bir politikacının cesetinin bulunmasıyla başlıyordu. Bel kısmından kesilen bu ceset özellikle iki ülkenin sınırı üzerine yerleştirilmiş olarak bulunuyordu. Bu olay İsveçli Saga Norén ile Danimarkalı Martin Rohde'yi bir araya getiriyordu. Komşu iki ülkenin polisleri olan bu ikili cinayeti çözmek için kolları sıvıyordu. Hikayenin ana karakterlerine de Sofia Helin ve Kim Bodnia hayat veriyordu. 

Bron / Broen öyle başarılı oldu ki, bu haber ta Amerika'ya kadar gitti. Dizi 2013 yılında The Bridge ismiyle Amerikan televizyonuna uyarlandı. FX'te ekrana gelen dizide Demián Bichir ve Diane Kruger rol alıyordu. Dizide, Meksikalı dedektif Marco Ruiz ve Amerikalı dedektif Sonya Cross, her iki ülkede de cinayet işleyen bir seri katilin peşine düşüyordu. Ancak The Bridge'in ekran macerası iki sezon sürdü. Dizi geçtiğimiz sonbaharda iptal edildi.

Ancak Bron / Broen'in başarısı bu olumsuzluktan etkinlenmedi. Dizi sonbaharda bu sefer sadece Sofia Helin'in karakteri Saga ile birlikte ekrana dönmeye hazırlanıyor. Martin Rohde'ye hayat veren Kim Bodnia yeni bölümlerde yer almayacak. Bu konuyla ilgili olarak Bodnia'nın karakterinin gelişiminden memnun olmadığı, bu yüzden de diziden ayrıldığı söylenmişti. Ancak oyuncu son açıklamalarında karakterinin yeni bölümlerde olmayışının oldukça mantıklı bir sebebi olduğunu, ikinci sezonu izleyenlerin bunu net bir şekilde anlayabileceğini düşünüyor. Üstelik rol arkadaşı Sofia Helin de gelecek bölümlerde ya da sezonlarda Martin'in yeniden hikayeye dönebileceğini düşünüyor. İkinci sezon finalinde yaşananlardan sonra da Martin'in hikayeye bir süre sonra dönmesi oldukça mümkün görünüyor. HelinMartin'in yokluğuyla Saga'yı yeniden yalnız bir şekilde bulacağımızı ve tek başına bazı şeylerle nasıl mücadele edeceğini görme şansı yakalayacağımızı düşünüyor. Dizinin yaratıcısı Hans Rosenfeldt da yeni sezonla ilgili olarak "Saga Norén hakkında anlatacak çok fazla şeyimiz var. Şimdi izleyicileri Bron / Broen'un dünyasına katılan yeni karakterlerle tanışmaya ve gelişen yeni ilişkilere şahit olmaya davet ediyoruz. Kimsenin hayal kırıklığı yaşamayacağını garanti ediyorum." sözlerini sarf etti. Kim Bodnia'nın eksikliğinin hissedilmeyeceğinin üzerinde özellikle durdu.

Bron / Broen'in yeni bölümleri İsveç ve Danimarka'da büyük ihtimalle Eylül ayında ekrana gelecek. Dizinin üçüncü sezon tanıtımını aşağıda bulabilirsiniz.


Bron / Broen III Teaser from Martin Mork on Vimeo.

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER