Fear The Walking Dead'e ilk bakış

Fear The Walking Dead'e ilk bakış
The Walking Dead ekrana gelmeye başladığı günden beri izleyicilerin ilgisini çekmeyi başaran bir yapım oldu. Hal böyle olunca ona kardeş bir dizinin geleceğine dair açıklama da gecikmedi. Adı, Fear The Walking Dead olarak açıklanan bu proje ilk sezonuyla yaz aylarında ekrana gelecek. Peki ama bu yeni diziden neler beklemeliyiz? Gelin Fear The Walking Dead hakkında şimdiye kadar öğrendiklerimize bir göz atalım.

Her şey geçtiğimiz sonbaharda başladı. Eylül ayında Robert Kirkman, The Walking Dead evreninde gölgede kalan birçok köşe olduğunu, yeni bir diziyle hayatta kalmayı başarmış yeni karakterlere yer vereceklerini açıkladı. O zamanlar bu proje Cobalt kod adıyla anılıyordu. Dizide rol alacağı belli olan ilk isim Cliff Curtis oldu. Daha önce Training Day, Sunshine ve Gang Related gibi yapımlarda yer almış olan oyuncunun Travis karakterine hayat vereceği açıklandı. Boşanmış bir öğretmen olan ve doğru şeyleri yapmaya çabalayan bu karakterin bir de Chris isminde bir oğlu olacak.

Ardından Kim Dickens'ın ismi anılmaya başlandı. Deadwood, Treme, Sons of Anarchy ve Gone Girl gibi yapımlardan tanıdığımız Dickens, Madison karakteriyle karşımıza çıkacak. Nick ve Alicia isminde iki çocuk sahibi bir rehber öğretmen olan Madison, Travis karakteriyle birlikte çalışacak. İkilinin aynı zamanda bir ilişki içinde olacağı düşünülüyor.

Travis, Madison ve Nick

Gelelim bu karakterlerin çocuklarına... Trevor'ın oğlu Chris ile ilgili bildiklerimiz onun çok hazır cevap, isyankar bir genç olduğu ve kasabanın en sinirli genci olarak tanındığı bilgileriyle kısıtlı.
Nick ise Madison'ın sıkıntılı oğlu olacak. Evde oturmak için çok yaşlı ancak kendi ayakları üstünde durmak için çok korkak olan Nick, kardeşi Alicia'nın başarıya odaklanmasına neden olacak. Kardeşinin hatalarını tekrarlamak istemeyen genç kız hırslı bir karakter olarak karşımıza çıkacak.

O halde şimdi sıra dizinin yan karakterlerinde... Bunlardan ilki Salvador Pena. Bu karakter, El Salvador'da doğmuş ve 80'lerde yaşanan iç savaştan dolayı eşiyle birlikte Amerika'ya yerleşmiş. Pena ailesi Salvador'un yanı sıra, eşi Marisa ve kızları Sandra'dan oluşuyor. Açık gönüllü bir karakter olan Marisa aynı zamanda güçlü bir kadın olarak tanımlanmış. Kocası ve kızına dünyada herkesten çok güvenen Marisa, bu iki insan için canını vermeye hazır. Pera ailesinin son üyesi Sandra ise ailesinin geri kalanının aksine Amerika'da doğmuş. Güçlü, bağımsız ve güzel bir karakter olarak resmedilen Sandra, anne ve babasına çok önem veriyor. Aynı zamanda ondan tam anlamıyla bir Amerikan genci olarak bahsediliyor. Bu üç karakteri canlandıran oyuncular henüz belli değil.

Fear The Walking Dead'de göreceğimiz bir başka isim de Benjamin Booker. Eskiden bir işçi olan ve kendi kendini var eden Benjamin oldukça akıllı bir karakter olacak. Bu sofistike adam ayrıca gizem dolu geçmişiyle dikkat çekecek.

Liza (Elizabeth Rodriguez), Matt, Casper, Tobias, Art, Eric ve Reynolds gibi karakterler de Fear The Walking Dead'in hikayesini zenginleştiren etmenler olacak.
"Günaydın Los Angeles. Umarım grip aşınızı olmuşsunuzdur. Beş farklı eyaletten gelen raporlara göre ortalıkta garip bir virüs dolanıyor. Eğer iyi hissetmiyorsanız, eve gidin ve kendinize zaman ayırın."

Eğer yazısı şu noktaya kadar okuduysanız ve "Ama ben Walking Dead izlemiyorum ki..." diye düşünüyorsanız bu kısım sizin için önemli. Fear The Walking Dead, beş sezondur ekrana gelen The Walking Dead'e aşina değilseniz bile izleyebileceğiniz bir yapım olacak. Ancak "Ben zaten Walking Dead izliyorum. Neden yeni bir zombi dizisine başlayayım ki?" diyorsanız ona da cevabımız var. Bu yeni dizi hikaye olarak The Walking Dead'den de önceye gidecek. Zombi virüsünün ilk kez ortaya çıkışına şahit olacağız. Ardından zamanla The Walking Dead'le aynı zaman dilimine ulaşacağız. Üstelik hikaye bambaşka bir şehirde, Los Angeles'ta geçecek. Tıpkı Robert Kirkman'ın da dediği gibi Walking Dead evreninde keşfedecek daha çok şey var.

Son olarak dizinin yapımcılarından Dave Erickson'ın Yahoo TV röportajında öğrendik ki yeni dizide zombiler "walkers" (yürüyenler) olarak anılmayabilirmiş. Alternatifler arasında "lurkers" (gözetleyenler), "roamers" (dolaşanlar), "biters" (ısıranlar) ve "the undead" (ölmemişler) gibi kelimeler yer alıyor.

Elbette tüm bu bahsettiklerimiz şimdilik birer ihtimalden ibaret. Her şey dizinin yapım süreci içinde değişebilir. Umarız bu projeden de The Walking Dead gibi başarılı bir dizi çıkar.
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER