Hayat Şarkısı: Bulunduğunuz yerde hep hoşça kalın...

Hayat Şarkısı: Bulunduğunuz yerde hep hoşça kalın...
Dünyanın en güzel gözlü çocuğuna aşık 8 yaşındaki bir kız çocuğunun rüzgarıyla sürüklenmeye başlamamın üzerinden tam 57 hafta geçti. Bir kız çocuğunun ayakta kalmak için ettiği mücadeleye tanık oldum 57 hafta boyunca. Evlenip mutlu bir hayat sürmekten öte o köy yerinde kaybolmama mücadelesiydi tanık olduğum.

Hayatın şarkısı bazen neşeli, bazen hüzünlü çaladursun Hülya’nın gözlerindeki hüzün hiç dinmedi. Aşktan sarhoş olmuşken, bebeğini kucağına almışken, mutlu ailesini bir kenardan izlerken bile. Bazı insanlara hüzün çok yakışır, Hülya’ya da yakıştı. Ve onu Hülya yaptı.

Küçük Hülya… Hülya Çamoğlu… Hülya Çamoğlu Cevher…

Siz hiç bir hayalin peşinden nefesiniz kesilircesine koştunuz mu? Hülya koştu. Kimi zaman soluksuz kaldı yere yığıldı, kimi zaman bitiş çizgisine son anda ulaştı ama koştu. Pes edecek gibi oldu, hatta etti; sonra küllerinden doğdu yeniden.

Dünyanın en güzel gözlü çocuğuna aşık bir kız çocuğunun hikayesinden çok daha öte bir şeydi 57 hafta boyunca izlediğimiz. Hülya’nın mücadelesi, Kerim’in kabullenişi, Bayram Bey’in şefkati, Mahir’in dostluğu, Melek’in fedakarlığıydı… Herkes bir şeyin ucundan tuttu kendince; çok hatalar yaptılar, kalp kırdılar, kırıldılar ama yine de bir arada kaldılar.

Bir arada kalabilmek… Her yolun sonunda bir araya gelebilmeleri Hülya’nın hayaliydi belki de. Sevgisizlik çukurunda dibe batmadan ayağa kalkabilen Hülya’nın. Sevginin türlü türlü halini izlemiş olmamız da bundandı belki de. Hülya, bir hayal kurdu ve biz de onunla beraber bu hayalin peşinden koştuk.
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER