Mozart in the Jungle: Rodrigo ve tınıları

Mozart in the Jungle: Rodrigo ve tınıları

Adını andığımda, herhangi bir sahnesinden herhangi bir anla karşılaştığımda, jeneriğini duyduğumda istemsizce mutlu olduğum Mozart in the Jungle, 3.sezonuyla geri döndü. “Dizi maratonu nedir? Nasıl yapılır?” sorularını Mozart in the Jungle izleyerek cevaplamış olmanın gururuyla son jeneriği seyrettiğimde şimdiden özlediğimi fark ettim.

‘Kendine iyi gelen şeyler’ temalı her şey bugünlerde daha anlamlı değil mi? Bir mısra, bir replik, bir sahne belki de sadece bir dizi karakteri. Rodrigo, bana iyi geliyor. Enerjisi, hüznü, samimiyeti, çılgınlığı, her şeyi. Onu ve tınılarını izlemekten nasıl keyif alıyorum anlatamam.

Mozart in the Jungle, sezonu İtalya’dan açtı. Şahane su kanallarında müziğin şahane tınısıyla baş başa kaldık. Kimi zaman Rodrigo’nun peşinden koşan Gloria olduk, kimi zaman geleceğini arayan Hailey. Ama en çok da Rodrigo olduk; aşkı, mutluluğu, sevgiyi, sadakati, umudu aradık.

Mozart in the Jungle, bana umut aşılıyor. Alışık oldukları salon -yani evleri- müziğin ritmiyle dolup taşsın diye orkestrayı ayakta tutabilmek için uğraşan orkestra üyeleri, öncelik kendi çıkarları olsa da bir oraya bir buraya koşturan Gloria ve en nihayetinde her şeyi çözen Rodrigo. Evet evet, çevresindeki insanlar için kişiliğiyle hiç alakası olmayan reklam filmlerinde oynamayı kabul eden Rodrigo.

Rodrigo kadar Rodrigo & Hailey sahnelerini izlemeyi de çok seven biri olarak küçük bir hayal kırıklığına uğradığımı da söylemeliyim. Neredeyse son bölüme kadar birbirinden uzak duran Rodrigo ve Hailey anca son bölümde alıştığım tadı verdi bana. Yine bir aradaydılar, sezon boyunca çok güzel, çok anlamlı sahneleri de vardı ama o sahnelerden aldığım duygu geçen sezonlara göre yavan kaldı. Sezon finaline geldiğimizde ise tam anlamıyla bir vuslat gerçekleşti desem doğru olur.

Rodrigo ilginç bir karakter. İlginç olduğu kadar da sevilen. Hailey ise daha içine kapanık. İkisi dolu dolu bir aşk yaşarken nasıl olacak, birbirlerine neler katacaklar çok merak ediyorum. Onların aşık hallerini de keyifle izleyeceğimiz kesin ama en çok merak ettiğim şey aşkın onları nasıl değiştireceği. 

Mozart in the Jungle, kısacık bölümleriyle dolu dolu anlar yaşattı yine. Su gibi akan, şiir gibi bölümler... Bu sezon Monica Bellucci de eşlik etti bu güzel senfoniye, o da ne güzel renk katmış. Hele bir sahnesi var ki, atmosferine aşık olunur.

Orkestra üyelerinin rengarenk ahengi, Hailey’ın azmi, Gloria’nın hırsı bir yana Rodrigo bir yana. Mozart in the Jungle, herkesten, her şeyden öte Rodrigo’dur benim için. Evet evet, Rodrigo ve tınıları… Ve Gael Garcia Bernal'ın muhteşem oyunculuğudur. Seni çok özleyeceğim çılgın Maestro! Çok bekletmeden gel olur mu?

Hala izlemediyseniz ve kendinize bir iyilik yapmak isterseniz, hiç vakit kaybetmeden Mozart in the Jungle ile tanışın. Kendinize bu muazzam senfoninin içinde yer açın. 

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER