Arkadaşlar İyidir: Beraberce el ele...

Arkadaşlar İyidir: Beraberce el ele...
Bizi birbirimizden farklı kılan, hayatı yaşayış şeklimizi, mutluluğumuzu ve üzüntümüzü birbirinden ayıran, büyümemizi veya olgunlaşmamızı farklı zamanlara yayan acılarımız mı? Yoksa acılara verdiğimiz reaksiyonlarımız mı? Bana göre ikincisi. Acıların büyüklüğü ne kadar aynı olsa da hepimiz farklı gösteririz tepkimizi. Bazı insanlar susar acılar karşısında, bazıları haykırır son nefesine kadar, kimileri ne olursa olsun affeder kaderini, kimileriyse büyük bir sabırla intikamını almayı bekler.

Seda, Yunus, Merve, Gizem ve Eren’i de hem birbirlerinden ayıran hem de yan yana olmalarını sağlayan tam olarak bu, yaşadıklarına karşılık verdikleri veya vermeye çalıştıkları tepkilerin birbirlerine hiç benzememesi. Hepsi hayatlarında büyük zorlukla karşılaşmış ama bir şekilde devam etmişler hayatlarına.

Eren bu beşlinin içinde en dramatik şeyler yaşamış olanı belki de. Eren’i dersteki kavga sahnesinde fazla abartılı bulmuştum çocukluğunu izleyene kadar ama içim acıdı çocukluk yıllarına dönüldüğünde. Daha küçücük bir çocukken para kazanması için babası tarafından hiç istemediği halde oyunculuğa zorlanmış. Yetmemiş yapamadığı rollerde babasından şiddet görmüş ki babasının tokat sahnesini bayağı gerçekçi buldum. O an Eren’in neden bu kadar asi olduğunu anladım ama anlayamadığım neden arkadaşlarına zengin olduğuna dair yalan söylediğiydi. Eğer araba aldığını ve zengin rolü oynadığını görmeseydim aralarında fakirlikten utanacak son kişinin Eren olacağını düşünürdüm. Eren’in neden yalan söylediğini, babasının neden onları terk ettiğini yakın zamanda öğrenmek istiyorum umarım çok uzun zamana yayılmaz bunları öğrenmemiz.

Gizem de en az Eren kadar zorlu şeyler yaşamış. Liseye kadar çok rahat ve mutlu bir hayatı olmuş. Ama çok mutlu olduğu bir babalar gününde daha babasına hediyesini veremeden babasını kaybetmesiyle hayatında her şey değişti. Babasının acısı, annesini toparlama çabaları derken bütün mallarını kaybetmeleriyle kendilerini babasının öğrencilik yıllarındaki evinde bulmuşlar geçen zamanda. Gizem’le Seda’nın çarpışmaları, aynı okulda ve aynı bölümde okumaları biraz fazla zorlama gelmişti ama sonra Gizem’in her şeyi ince ince planladığını görünce bu ters köşe hoşuma gitti. Gizem’in babasının başına gelenlerden dolayı Seda’yı suçlamasını her ne kadar mantıksız bulsam da kazanın yaşandığı gün Seda'nın fazla bencil davrandığını düşünmeden edemiyorum. Ve bu beni biraz ondan uzaklaştırıyor ama bu olay dışında Seda ilk bölüm için arkadaş grubunun en iyi ve yardımseveri gibi duruyor. Yaşadığı vicdan azabını saymazsak aralarında en az dert ve sıkıntısı olan kişi gibi gözükse de yakın zaman da Gizem sayesinde zor zamanlar geçirecek gibi duruyor.

Yunus ve Merve’ye gelirsek onlar hakkında çok büyük fikirlere sahip değilim ama ikisini de sevdiğimi söyleyebilirim. Merve’nin Yunus’a olan platonik aşık durumunun da eğlenceli bir şekilde anlatılmasını sevdim.

Bu beş arkadaşın birbirleriyle kavgaları, dertleri ve en önemlisi birbirlerine sıkıca sarılmalarını izlemek güzel olacağa benziyor. Bu dünyayı bizim için hazırlayan herkesin emeğine sağlık. 
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER