Cem Karcı dünyasında izleyici olmak...

Cem Karcı dünyasında izleyici olmak...
Yine bir Salı akşamıydı, bir topuk tıkırtısıyla açılmıştı jenerik. Uçuşuyordu hayaller. Sonra jenerikte bir isim belirdi. Yönetmen: Cem Karcı!

Uçurum, hikayesinden ve tanıtımlarından etkilenerek ekran başına geçtiğim, Cem Karcı’yla tanıştığım bir işti. Dünyası itibariyle her zaman ayrı bir yere koyduğum, ara ara açıp birkaç sahne izlediğim, jenerik müziğinin kulağımda yankılanmasını sevdiğim…

Karanlık ve acımasız bir dünyada tanıştım Cem Karcı’yla. Yarattığı dünyanın aksine ışıl ışıl belirdi zihnimde. İlk defa kendi dünyasını kuruyordu, ilk defa ‘Cem Karcı rejisi’ kavramıyla seyirciyi baş başa bırakıyordu ve daha ilk deneyiminde çok zorlu bir işin altına girmişti. Fakat öyle güzel kalktı ki o işin altından. Bugün, “O diziyi Cem Karcı çekiyormuş.” dediklerinde önüne arkasına bakmadan ekran başına geçmem hep bundan.

Cem Karcı, 1982 yılında Gaziantep’te merhaba demiş hayata. Sonra yolu Marmara Üniversitesi Radyo, Televizyon, Sinema bölümüne düşmüş. Uçurum’a kadar uzanan meslek hayatında sektör için de çok önemli yapımlarda yer alarak kendini geliştirmiş. Estağfurullah Yokuşu, Çemberimde Gül Oya, Kavak Yelleri, Ezel bunlardan bazıları. İşin aslı Uçurum’u izlerken ilk defa kendi dünyasını kuran bir yönetmen olduğuna inanmakta çok zorluk çekmiştim.

Yazı devam ediyor...
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER