Kiralık Aşk: Ömer, Defne’de salıverdi

Kiralık Aşk: Ömer, Defne’de salıverdi
Defne ve Ömer'i sevmek için, yaşınız ya da cinsiyetiniz asla önemli değildir.
Kiralık Aşk'ın yayınlandığı ilk bölümünden beri Ömer İplikçi için hep "hayal ürünü" benzetmesi yapılıyor. Her yazımda, Ömer'in hayal ürünü olmadığını, halbuki çok gerçek bir karakter olduğunu vurguladım durdum. Hatta öyle olması da hep hoşuma gitti, çünkü çok reailist birisiyimdir. Gerçek ve gerçeğe yakın, hayatın içinde görebileceğim şeyleri izlemeyi ya da okumayı severim. Ömer, hayatta rastlayabileceğimiz türden bir karakter; mükemmele yakın bir duruşu olduğu kadar da kusurları var üstelik ama kusurlarıyla bile şahane bir adam. 

Genel olarak hep yazılarımdan sonra, Ömer'i bu kadar iyi nasıl anladığım, nasıl her durumda onun da haklı olduğu yönleri bulup çıkardığım, Ömer'in "Pandora'nın kutusu" gibi görünümünün gizemini, bakışlarını nasıl yazılı anlatıma dökebilidiğim gibi sorularla karşılaştım. Cevabı çok basit, Ömer İplikçi gibi birisini tam 9 senedir tanıyorum ve bu hayatta önem verdiğim insanların başında geliyor kendisi. 

Onur Can Eker; genelde çok konuştuğum ve sürekli saçmaladığım için, bana Ömer gibi "Daha ne kadar boş konuşabilirsin? Hayır, yazık değil mi, söylediğin her kelime atmosferde böyle boş yere yer kaplıyor. Yazık hakikaten yazık yani." bakışı atan adam. ^^ Onur'dan biraz bahsedeyim sizlere de Ömer'le ortak noktaları bariz bir şekilde gün yüzüne çıksın ve siz kimi anlattığımı karıştırıp, "Bu kadar olur." diyin hatta. :)

Az ve öz konuşur, hatta konuştuğunda, "Aaa konuştu." şeklinde tepkiler veririm ben. Söylemediği çoğu şeyi de bakışlarıyla anlatır. Kendisinin de kelime kotası sınırlı olduğundan belki, sözlere değil eylemlere takılır, aynı Ömer gibi. Gördüğüne inanmayı seçer çoğu zaman, bir şeye "Hayır." derse, ne yaparsanız yapın onu "Evet." demeye ikna edemezsiniz. Belli kuralları vardır ve bunlara göre yaşar. Merhametlidir. Bir insanı üzgün görmesi, o insan için her şeyi yapabileceği anlamına gelir. Belki çoğu erkek gibi, annesine düşkündür, annesinin nasihatleriyle hayatını şekillendirebilir. Yalandan, -herkes kadar- söz konusu Kiralık Aşk'ta abartılan cinsten, Ömer kadar nefret eder. Bir kez güvenini kıran birine de kolay güvenemez. Olur olmaz yerlerde gurur yapabilir. Köşeli ve törpülenmesi gereken yanları vardır, -Ömer'e benzemek kolay olmasa gerek- bunlara da onu ikna etmek zordur. Kendi durduğu yerden bakar hayata, onun gördüğü şekildedir çoğu şey. İntikam ve kin duygusu beslemez, kendisine kazık atan bir insanı silerek, en büyük tepkiyi gösterir çoğu zaman. Lakin karşısındaki hak ediyorsa, dersini de verir. Strateji dehasıdır, hazır cevaptır, çok zekidir aynı zamanda da egoisttir. Karakterindeki tüm keskin yerlerden taviz verebilir üstelik, yeter ki karşısındaki insan onun için çok değerli ve onun gözünde affedilmeye layık olsun. 

Kıskanılacak kadar dürüsttür aynı zamanda. Size her zaman doğruları söyleyeceğini ve sizi daima doğru yönlendireceğini bilirsiniz. Hani bazı insanlar vardır, onun için herkes aynı şeyleri söyler, o insanı tanıyan herkes çok sever ve saygı duyar. Aynen öyle işte. Her zaman dik durur, ayakta kalır, acı çektiğini göremezsiniz, göstermez çünkü. Ne yaşıyorsa kendi içinde yaşar. "Tasarımlarımı yaparken ilham aldığım kimse yok." diyen Ömer gibi sert olabilir gerektiği zaman, buzdan bir duvar örebilir size üstelik hiç acımadan. Siz gösterdiği kadarından fazlasını bilemezsiniz, onu tanımanız da yetmez ancak onu yaşamanız gerekir. Zordur ama... Sabır işidir böyle bir adamla vakit geçirmek, "Bıktım, olmayacak." derseniz, kaybedersiniz. O da kaybeder elbette ama kendi kaybını asla göstermeyeceği için belki siz kafayı yiyebilirsiniz. ^^ 

Ömer gibi kendisinden bahsedilmesinden asla hoşlanmayan Onur'dan bu kadar bahsedip, lafı uzattığıma göre, yine bir Dilara'lık yapmış sayılıyorum, şu an inanılmaz mutluyum. Damarına da fazla basmamak lazım gerçi, çünkü kendisi fazlasıyla sinirlidir, evet gözlerinden ateş çıktığını da çok gördüm. ^^ Şimdi ben tüm bunlara neden girdim, niye girdim ve biz neyden bahsediiciğiz oraya geliyorum. 

Onur, Kiralık Aşk'ın sıkı izleyicilerinden biridir, bir araya geldiğimizde de konusu bolca açılır. İşte böyle akşamlardan birinde, aramızda geçen sohbeti yazıya dökmeye karar verdim ve sağ olsun beni kırmadı. Şimdi Ömer'in kopyası bir erkek gözüyle, Kiralık Aşk sohbetimizi sizlere de sunuyorum. Keyifli okumalar. 

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER