Bir Kiralık Aşk kaçağının itirafları

Bir Kiralık Aşk kaçağının itirafları
Çok mu geç kaldım?
İşbu satırlar bir pişmanlığın itiraflarıdır, okurken bunun hatırlanmasını ve anlayışla yaklaşılmasını dilerim.
Yerli dizi izlemeye bayılırım, yaz dizilerini ayrıca severim, vurdulu kırdılı değil romantik sahneler, güzel kızlar yakışıklı adamlar olsun birbirlerine uçuşsunlar dizilerde isterim, kelimeler için yaşarım güzel bir cümle kur kafadan on bölüm izlerim. Bütün bunların tam da göbeğinden birleştiği, Google’a yazsak ‘Bunu mu demek istediniz?’ diyeceği dizi hangisidir? Elbette Kiralık Aşk. Peki ben Kiralık Aşk izliyor muyum? Hayır. Bundan çok pişman mıyım? Evet.

Hangi akla hizmet bilmem, ilk birkaç bölümünü izlememiş bulundum. Belki birazında tatildeydim, birazı cumalara kurban gitti, sonra oldu mu sana kaçırdığım bir sürü bölüm. Yabancı dizi olsa oturur haftasonu maratonu yaparsın tüm sezonu bitirirsin iki günde, yerli dizide nereye yapıyorsun? Her bölüm iki saat. Ben diziyi yakalayamadıkça internetlerde sohbetler almış yürümüş, replikler dillere düşmüş, buralar hep alev almıştı bile. Sağda solda ‘Ne büyük acılar bunlar’ lafları dolaşmaya başlamış, Cuma akşamı etkinlikleri erkenden bitirilir olmuştu. Çocuklardan büyüklere, gençlerden daha az gençlere herkes Kiralık Aşk konuşuyor, ortalık caps kaynıyor, Defne &Ömer yazıp okumaya gigabyte dayanmıyordu. Neler olduğunu anlamadıkça kendimi yüz yaşında gibi hissedip dertlere karıyordum.

Seni anlamadım dostum

Daha bunları yakalayamadan, Barış Arduç’un rahatsızlanması sebebiyle karakterlerin hepsinin aynı kaldığı ama gençliklerini izlediğimiz bir bölüm çekildi. Diziyi izlemeyen bir insan için Twitter o akşam tam bir bulmacaydı, nitekim çözemedim. Nispeten onu da yakaladım dedim, bu sefer de bir Gallo lafı sardı her yeri. Tamam Gallo’nun kim olduğunu bilmeyecek kadar uzayda yaşamıyorum, okuya okuya öğrendim onu. Ama diziye neden girdi, Ömer’in geçmişinden biriydi ama kimdi,  Simurg neydi ve neden Gallo’dan bu kadar nefret ediyorduk onu bir türlü tam anlayamadım. Defne ve Ömer’in arasına girme ihtimali olan dişi sineğe bile tahammülümüz olmamalıydı burada eminiz, ama kimse değil de neden Fikret Gallo bu kadar öfke yarattı, bunu hala tam anlamış değilim. Bunu anlamak için sadece diziyi izlemenin yeteceğini de düşünmüyorum ama.

Diziyi izlemesem de izleyenlerin bir diziye ve o dizideki karakterlere bu kadar sahip çıkmasını hayranlıkla izliyorum açıkçası. Şimdilerde en çok. Umarım herkesi mutlu edecek bir çözüm bulunur. İyi seyirler. dizinin ikinci sezon ile devam edip etmeyeceği konuşuluyor. Umarım herkesi mutlu edecek bir çözüm bulunur. 

İyi seyirler.
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER