Kiralık Aşk'ta ikinci sezon olacak mı?

Kiralık Aşk'ta ikinci sezon olacak mı?
Son günlerde sosyal medyada en çok konuşulan konulardan biri Star Tv'nin fasılasız 45 haftadır devam eden romantik komedi dizisi Kiralık Aşk'ın yapılan yarı resmi açıklamaya göre yedi hafta sonra sezon finali mi yoksa final mi yapacağı meselesi. Eskiden kahve molalarında, kuaför koltuklarında, altın günlerinde ve dahi bulduğumuz her fırsatta dizi konuşurduk. Yani bir dizi eğer sokağın diline düşmüş ise "tutmuş" olduğunu anlardık zira işin profesyonelleri dışında hiçkimsenin reyting denilen canavardan ve benzeri ölçümleme sistemlerinden pek de haberi yoktu. O zamanlar televizyona yapışarak izlediğimiz dizinin akıbetini şanslıysak bir hafta öncesinde yayınlanan bir tanıtım ile öğrenirdik; fazlasını da gazetelerin televizyon sayfalarından.. Şimdilerde hemen herkes reyting denilen nanenin önemini biliyor ve altın günlerinde sohbet dönüp dolanıp bu konuya geliveriyor. Hatta neredeyse severek izledikleri dizinin hikayesinden çok reytinglerini takip edenler var. Doğal olarak reytingler ilk tökezlediğinde konuşulan tek konu da "acaba dizi final mi yapacak?" oluyor. Son günlerin sosyal medya gündemi "Kiralık Aşk ve yeni sezon sorunsalı" olunca bu hakkında birkaç cümle kurmak da farz oldu..

Kiralık Aşk yayın hayatının çok büyük bir kısmını cuma akşamlarının lideri olarak geçirdi. İlk gün de, son gün de aynı şeyi söyleyeceğim: Derdi pek küçük bir hikayenin hele de Türkiye'deki yayıncılık şartları hesaba katılırsa 52 bölüm 'zirve'de devam etmesi ciddi bir başarıdır. Kiralık Aşk da Meriç Acemi'nin kalemi eşliğinde haddinden fazla özenli, kıymetli, derinlikli meselelere meşrebince girdi çıktı, ekran yolculuğunu tatlı bir misyonlar bütünü olarak sürdürdü. Seyircisi için daima bir romantik komedi macerasından fazlası oldu. Kiralık Aşk, "Proje tasarımı" denilen ve ne yazık ki pek de ciddiye alınmayan iş tanımının önemli ve başarılı bir örneği olarak televizyon tarihimizdeki yerini alacak. Bu cepte. Hikayelerin "olay"larla değil, "kahraman"larla güçleneceğini ve yoluna devam edebileceğini ispatladı. Bize Ömer İplikçi ve Defne Topal'ı hediye etti. Dizi, yıllar sonra içerik sitelerinin "fişmekan listeleri"nde  anılacak mı yoksa yenisi gelince tozlanmaya mahkum oyuncaklar rafına mı kalkacak hep birlikte göreceğiz..

Ancak bu yazının konusu daha güncel. Kiralık Aşk yeni sezonda devam eder mi? Prensip olarak geri çekilip baktığımda, sezon finali yapıp, iki ay ara verildiğinde hikayenin kendini resetleyerek bir sezon daha başarıyla sürdürülebileceğine, yolda yürürken mücbir sebeplerden dolayı ufak tefek yaralar vermek zorunda kaldığı kahramanlarını hızla yeniden ve kusursuzca doğurabileceğine inanıyorum. Bir oy hakkım olsa devam etmesi yönünde kullanırdım. Ancak sizin, benim inancım bu serinin devam etmesi için yeterli mi ya da sosyal medyada onbinlerce tweet atmak alınacak kararları etkiler mi? Elbette hayır. İşbu sebeple alenen şeytanın avukatlığını yaparak "Kiralık Aşk"ın devam ya da tamam kararını etkileyecek olan süreçlerini ve baskın etmenleri anlatacağım.

Buyrunuz bakalım..


Yazı devam ediyor...
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER