Dramada kıyamet günü kadınları: İlk hedefiniz hayatta kalmaktır, ileri!

Dramada kıyamet günü kadınları: İlk hedefiniz hayatta kalmaktır, ileri!
Bazı diziler var ki, barındırdıkları karakterlerle değişimin ve gelişimin kelime karşılığı olabilecek işler ortaya koyuyorlar. Bu durum özellikle Amerikan dizilerinde daha net bir şekilde ortaya koyuluyor ve böylece bu işler izleyicilerin ilgini de net bir şekilde çekmeyi başarıyor.

Kadınların haklarının, elde ettiği başarıların bolca gündeme geldiği son yıllarda Amerikan dizilerindeki kadın karakter profilleri de büyük bir değişim yaşıyor. Bu durum elbette sadece televizyon ile sınırlı değil. Sinema, sosyal medya da olayın büyük bir parçası. Ancak bizler bugünkü listemiz için Amerikan dizilerine odaklanacağız. Bazen değişimleriyle bazen de gelişimleriyle izleyicilerde şaşkınlık yaratan kadın karakterleri ele alacağız. Ancak listemizde yer verdiğimiz isimleri kısıtlayan etmenler olacak. Bunlar insanlığın devamının tehlikede olduğu dönemlerde geçen ya da kıyamet gibi olağanüstü koşulları ele alan yapımlarda gördüğümüz karakterler olacak.

Amerikan dizilerinde kendi kontrolleri dışında gelişen ve ayak uydurmak zorunda kaldıkları ortamlar nedeniyle değişen birbirinden ilginç kadın karakterlere gelin hep birlikte bir göz atalım...

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER