Survivor 2016: Gönüllüler Adası karıştı!

Survivor 2016: Gönüllüler Adası karıştı!
"Bir köpek bir şeye havlar, diğerleri de ona.." Cümle belki dikkat çekici olabilir. Bir Çin atasözü bu. Şahsen, "Köpek" kelimesinin hâlâ neden hakaret olarak algılandığını da anlayamıyorum ama işte... Tarafsız bir yazı yazmamış olabilirim, eleştiriye açığım :) 

"Yemeğini yere dökerim yerden yalarsın." 

Yazıyı yazmamın sebebi bu cümle. Serkay Tütüncü tarafından Semih Öztürk'e söylenmiştir. Bu cümleyle, onlar, "köpek"liği kast ediyorlar. Ne üzücü... Yarışma başladığı andan itibaren Semih'e bir bilenme var. Eğer Survivor 2016 ilk bakış yazımı okuduysanız Efecan'ın "Kötü adamsın, indiririm seni, şampiyon sakin ol..." gibi iddialı cümlelerini yersiz bulduğumu görmüşsünüzdür. Bir ön yargı olmasaydı, hakkında araştırma yapmış olmasaydın "kötü" adam olduğunu nasıl anladın? Serkay "İsmini yazmak için parmaklarımı yormam." diyor. 

Yarışmacılar, Efecan-Serkay ikilisi, Semih ve diğerleri olarak çoktan üçe ayrıldılar bile. Efecan ve Serkay güzel vücutlarına, "aile terbiyelerine" güvenip gelmiş, tamam. Çitlembik ya da kara çocuk lakaplarının ırkçı olduğunu savunuyor Efecan, haklı olabilir bu da tamam. "Ailen sana isim vermiş." dediğin adama iki üç dakika sonra Ezik diyorsan, Yavruşum diyorsan, "Boyun kaç?" diyorsan senin çok güvendiğin terbiyen de tartışılır. Bir de anlamadığım bir nokta şu, Ütopya programında hiç de azımsanamayacak bir fan kitlesi olan Semih'e hiç tanınmamış halinle başından beri diklenmenin hesabı kitabı nedir?

Aylin, Gizem Memiç, Damla ve Nihal'i tabii ki de özel hayatlarında tanımıyorum ama benim gördüğüm şu: Yakışıklı olanın yanında duralım, onlar ne derse tamam. Hele Aylin Şallı Hanımefendi'ye söylenen tek bir söz yokken ağlayarak "Sen kötü bir adamsın." demesi gereksizdi. Bravo Aylin, Efecan sana sarıldı. Umarım kendini iyi ve güvende hissetmişsindir. Nihal Candan'ın sevenlerinin yaşı genelde küçük. Nihal şu an arkadan iş çeviren biri gibi davranıyor ve sevenleri onu kayıtsız şartsız sevdiği için bunu doğru bir şeymiş gibi görüyorlar. 

Zafer şu an benim gözümde, okey masasının köşesinde oturup oyuna dahil olmayan ama hesaba içtiği oraleti kitleyen yancı. Küçük hesaplar peşinde. Bakıp gördü ki Semih sevmeyenler Semih'in kolay kolay elenmeyeceğini anladılar ve onun yanında yer alanı yazacaklar. Eh, Semih'ten olmayayım da beni yazmasınlar düşüncesi. Geçiniz... 

Semih oyun kazanamayınca oyun alamadın. Serkay kazanınca Serkay kazandı. Semih oyun alıp Serkay oyun alamayınca takım kaybetti oluyor. Bu dile dökülünce "Bunun hesabını tutmuyoruz." diyorlar. Semih "Barakayı yaptım." deyince biz de yaptık deniliyor, Semih bulaşık yıkadım deyince "Annem de yıkar." oluyor. Kapak fotoğrafında gördüğünüz üzere sürekli omzuna dokunup "Yavruşum" deniyor ama özel röportajlarda, tahriklerine kanmıyorum ona dokunmadım deniliyor. "Odun taşımadın yemek yiyemezsin." diyorlar; barakayı yapmadın yatamazsın diye karşılık aldıklarında da tekmeyle karşılık veriyorlar. 

Evet, Semih ak kaşık değil, bunu iddia etmiyorum. Mesela aile mevzusu hassassa neden deştin? Çitlembik ya da kara çocuk çirkin şeyler. Söylenmemelidir. Biz gerçekten de gösterildiği kadarını izliyoruz, bilemeyiz işler belki tam tersi yöndedir. Ama Semih'i ilk kez Survivor'da görmüş herkes, iddia ediyorum ki şu an onu destekliyor. Ben de Semih Öztürk'ü desteklediğimi en başından söylüyordum zaten, yani onun bulunduğu yeri Gönüllüler Takımı'nı desteklemek isterdim. Ama mümkün değil gibi görünüyor. Hatta biliyor musunuz, Turabi'yi özledim, Bozok'u özledim...


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER