Haftalık reyting analizi: The Wiz, Arrow ve diğerleri

Haftalık reyting analizi: The Wiz, Arrow ve diğerleri


Pazar günü yeni bölüm yayınlayan diziler kendi yağında kavrulmaya devam etti. Listeye hızlıca göz gezdirdiğimde Quantico performansını düşürdü diye üzülürken, gecenin geneline bakıldığında hâlâ gayet iyi gittiği sonucu çıkıyor. Yılların Once Upon a Time’ından bir tık geride olmak, hele de araya Blood & Oil gibi hiç izlenmeyen bir dizi girip seyirciyi kanaldan kaçırdıktan sonra bu sonucu almak takdir edilesi. Madam Secretary’nin de iyi sonuçlar elde ettiği ve en az 2 sezon daha bizimle olacağı açık.

The Voice’ın gücünü yeni dizilerini tanıtmak için haklı olarak kullanan NBC bu sefer yeni komedisi Superstore’u görücüye çıkardı. İlk bölümü yazın izlediğimde beğenmiş, gelecek vaad ettiğini düşünmüştüm. Açıkçası 2. bölüm beklentilerimin biraz altında kalıp haddinden fazla sıradan olsa da America Ferrera ve Ben Feldman için izlemeye devam edeceğim. Reyting sonuçlarına bakacak olursak yeterince iyi başladığını ve peş peşe yayınlanan iki bölümün son kısmında çok da seyirci kaybetmediğini söyleyebiliriz. Haftaya da Eva Longoria’nın dizisi Telenovela benzer şekilde seyirciyle buluşacak. Onun daha iyi bir sonuç alması olası.

The Flash’i yanına alan Arrow bu hafta sezonun en iyi sonucunu aldı ve daha uzun yıllar kanalı mutlu edebilecek güçte olduğunu bir kez daha kanıtladı. İtiraf etmek gerekiyor ki Modern Family hem kalite, hem de reyting olarak eski günlerini mumla aratıyor. Henüz iptal konuşmak için erken elbette ama toparlanmak için müdahale edilmezse efsanesine zarar vererek biteceği kesin. Black-ish bu hafta sezonun en düşük sonucunu aldı, ABC’nin komedi bloğu tıkır tıkır işlerken seneye bu askerini başka güne kaydırması olası, hele ki daha iyi bir pilot sipariş etmeyi başardılarda.

NBC’nin iyi sonuçlar almaya alıştığı ve belli ki her sene devam edeceği canlı müzikal yayınları bu sene The Wiz ile devam etti. Yine sonuç şahane. Güçlü bir kadro, sevilen bir müzikal darken seyirci televizyonda başka da bir şey olmamasını fırsat bilerek oturup müzikali izlemiş. Bakalım FOX Grease ile aynı sonucu elde edebilecek mi?

Bir TV klasiği sayılabilecek America’s Next Top Model’e Cuma günü veda ettik. Çok izlendiğini iddia etmek zor tabii ama bence kaç sene sonra yeniden küllerinden doğacağına dair iddiaya girebiliriz. Beş?

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER