Türk televizyonlarından Kaygısızlar geçti!

Türk televizyonlarından Kaygısızlar geçti!
1990’lar Türk Televizyonculuğu için önemli yıllardır. Yakın zamanlarda yayına geçen özel kanalların kıyasıya rekabeti kendini yayın politikalarıyla gösteriyordu. Belki inanılması güç gelecektir; şimdi havuz, paralel, yandaş diye adlandırılan kanallar, o dönemlerde erotik programlarla bile rekabet halindeydi. Tutti Frutti gibi, Colpo Grosso gibi, Playboy Show gibi erotik kuşaklar arasında bile bir rekabet vardı televizyonlarda. En değişik haber, en çok para veren yarışma, en güzel film, en eğlenceli yarışmalar gibi en güzel dizi gibi sınıflandırmalar da yer ediyordu ekranlarda.

İnternetin henüz NASA’da, cep telefonlarının zenginlerde olduğu o dönemde televizyon önemli bir yer tutuyordu toplumda. Video kaset kiralama döneminin de sonuna gelinmişti. Her kanalın birbirinden güzel yayın akışı, yayın akışlarını neşreden dönemin tv ekleri olurdu. Bir hafta boyunca o eklere bakılırdı “hangi kanalda hangi program var?” diye. İşte bu dönemlerin önemli yapımlarından birisiydi Kaygısızlar. Öylesine önemliydi ki, o dönemlerde çocuk olan, yaşı tutmayan, hatta doğmamış nesil bile bugün haberdardır bu diziden. Kaygısızlar, 18 Ekim 1994 günü yayına başlamıştır. Yaklaşık 4 yıl kadar ekranlarda kalan diziyi, 3 dönemde incelemek mümkündür.

1. İlk sezon bölümleri
2. Star Tv bölümleri
3. Pek tutmayan, hatırlanmayan ve eski tadını asla vermeyen daha sonraki bütün bölümler.
 
Neydi Kaygısızlar? Kaygısızlar Emekti, Kaygısızlar Mizahtı
Dizi, 3 tane karısı 36 tane çocuğu olan Memnun Kaygısız’ın ailesini askerlik arkadaşı İsmail’in evine taşınmasını konu alıyordu. Köyde karınlarının doymadığını ve büyük şehirde fırsatların olduğunu düşünen Kaygısızlar, İstanbul’a taşınmaya karar verir. Bugün Kaygısızlar denilince akıllara gelen dizinin Star Tv’de yayınlanan, 2. Sezon bölümleridir. Ancak diziye giriş ve konunun hazırlığı açısından ilk sezonu hatırlamak ve unutulmuş bazı ayrıntıları yazmak istedim.

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER