Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz: Kardeşin kardeşe kırdırıldığı bir dünya

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz: Kardeşin kardeşe kırdırıldığı bir dünya


Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisi hem oyuncularından hem de karakter isimlerinden dolayı, tanıtımlar dönmeye başladığından beri yeni bir Kurtlar Vadisi mi diye düşünülmeye, söylenmeye başlandı. Dizileri, filmleri izlemeye başlarken böyle düşünmem ama gerçekten de tanıtımları görünce Çakır'ı, Testere Necmi'yi düşündüm. Yazımda da elimden geldiğince bu düşüncelerimi dile getirmeye çalışacağım sürç-i lisan edersem şimdiden affola..

Bölüm hakkındaki yazıma geçmeden önce çok sevdiğim Double Exposure tekniği kullanılan jenerik için birkaç şey söylemek istiyorum: Öncelikle hem fon açık olup hem de yazıda ince harf kullanıldığından, siyah olmasına rağmen renk pek kendini belli edemediğinden ve özellikle yazının altta kullanıldığı kısımda Double Exposure tekniğinin etkisiyle yazılar yer yer zor okunuyor. Keşke hep açık renkler kullanmak yerine birbirine zıt renkler kullanılsaydı; hem okuması kolay olurdu hem de görsel açıdan daha bir derinlik elde edilerek dikkat çekilirdi. 


Kaç kez seyrettim ama buradaki isimleri okuyamadım.

Cast'tan teknik ekibin olduğu kısıma geçiş ve teknik ekibin olduğu kısımdaki kullanılan siyah fonlu 2. kısım daha bir gizem duygusu hissettirdiğinden özellikle çok hoştu.Ceket içinde gözüken gömlekle köprü detayı ne kadar ne kadar da hoş olmuş.

Bunun yanı sıra Oktay Kaynarca ve Deniz Çakır'ın isminin arkasına siyah fon üzerinde Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz yazısı geliyor ve sanki jenerik bitmiş de dizi başlayacakmış izlenimi uyandırıyor. Aslında kaldığı yerden devam ediyor ve tüm isimler yayınlanıp tamamen bittikten sonra aynı yazı tekrardan ekrana geliyor. Hal böyle olunca benim gibi jenerik okuma takıntısı olan izleyiciler için dizinin ilk sahnesini göremeden dikkatte dağılmalar başlıyor. Jenerikle ilgili yorumumuzu yaptığımıza göre gelelim asıl meseleye, yani ilk bölümün nasıl olduğuna.

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER