Evrenlerin kralı: The King: Eternal Monarch!

Evrenlerin kralı: The King: Eternal Monarch!

Kooooooskoca devran dönüyor. Bu döngüde kendi hiçliğimde kendimi yol ayrımlarında buluyorum. Sizin gibi. Herkes gibi. Acaba hangisini seçersem hayallerime ulaşabilirim? Yanlış beyaz ışığa doğru gitmiş olmayayım sakın? Ne var ki sağdan da gitsem soldan da gitsem seçmediğim yolda hayat devam ediyor olacak. Seçtiğimden çok daha güzel bir hayatı eliminizin tersiyle itiyor olabiliriz ya da şeytanı görmezden gelip doğru yolu da seçiyor olabiliriz, kim bilir? Bunu ilk önce sahip olma hırsıyla yapıyorum. Sahip olma, mevcutu koruma, elimden kaybetmeme sırasıyla. Ama artık yetti, bugüne kadar seçmediğim tüm yollar, toplanın zamanlar arasında yolculuğa çıkıyoruz hem de bir kral ile beraber. The King: Eternal Monarch  

Her zaman olduğu gibi ilk önce künye: 

Yönetmen: Baek Sang Hoon 

Senarist: Kim Eun Sook 

Oyuncular: Lee Min Hoo, Kim Go Eun, Woo Do Hwan, Kim Kyung Nam, Jung Eun Chae, Lee Jung Jin, Kim Young Ok 

Kanal: SBS, Netflix 

Tür: Fantastik, tarih, dram 

Hikâye, şeytanın insan oğluna paralel dünyadan yeni bir kapı açmasıyla başlıyor. Kim daha iyi bir hayat yaşamak istemez, değil mi? Kore imparatoru Lee Gon da (Lee Min Ho) monarşi ile yönettiği ülkesinden demokrasiyle yönetilen Kore Cumhuriyeti’ne doğru geçiyor ve hikâye başlıyor. 

The King: Eternal Monarch için beklentinin çok üstünde bir açılış yaptığını söylemek istiyorum. Çünkü başta Kore olmak üzere artık hiçbir ülke kendi izleyicisi için büyük prodüksiyonlar yapmıyor, dünya seyrediyor. Bu noktada The King: Eternal Monarch’ın nasıl olsa Lee Min Ho gibi bir başrol var, ne versek gider anlayışından fersah fersah uzak, tamamen içeriğini satan doyurucu iki bölüm ile izleyicisi ile buluştuğunu düşünüyorum. Kabul görmüş genel geçer Kore dizisi dinamiklerinden yola çıkarak 1-4 arası yüksek tempo 5-12 arası daha sakin bir akış ve 12-16 arası yüksek tempo ve kapanış bekliyorum. Umarım bu ideal hızdan çok sapmadan finale kadar gideceği de aklımın bir köşesinde. 

Bölümler boyunca devam edeceğini umduğum romantizm, dram ve komedi unsurlarından da beklentim büyük. Çünkü dizinin senaristi Kim Eun Sook Secret Garden’da  Heirs’a; Descentdent of the Sun’dan Mr. Sunshine’a kadar pek çok fantastik Kore dizisinin de senaristi. Haliyle bu durum güçlü kariyerin gerek diyaloglara gerekse hikâye örgüsüne yansıyacaktır.  

Bir izleyici olarak kendimi de hikâyenin içinde bir yerine iğnelemeyi seviyorum. Kendi kendime soruyorum: Peki, ben bu hikâyenin neresinde olacağım? Düşündüğümde sanırım bu hikâyenin `Maksimus`u olacağım diyorum. (Buraya da küçük bir spoiler bırakmış olayım.)

Açılış itibariyle karakterinde kendi içlerinde tutarlı olması da beni The King: Eternal Monarch’ın ilerleyen bölümlerini izleme motivasyonumu arttırdı. Her şey paralel evrende yaşanması gerektiği gibi bir açılış! 

Oyuncu kadrosu da dizi için “gel bana, gel bana” yapıyor. Lee Min Ho –ki beyaz atlı prenstir kendisi- Woo Do Hwan, Kim Go Eun keyifli bir üçlü olmuşa benziyor. Poster ve açılıştaki bu uyumun dizinin ilerleyen bölümlerine de yansıyacağından eminim. 

Itaewon Class için yaptığım yorum BURADA ve bu yorumda Park Seo Joon’un yanına pek kimseyi yakıştıramadığımdan bahsetmiştim. Park Seo Joon için ne düşünüyorsam Lee Min Ho için tam tersi! Yanına hangi partner gelse birlikte parlıyorlar. Erkekçilik yaptığım düşünülmesin. Bu star olmakla alakalı bir durum. Bu sebeple Kim Go Eun’ı çok şanslı görüyorum. 2020’nin sonunda "En iyi ekran çifti” olmaya aday. 

Özetle; The King: Eternal Monarch hem görsel hem de içerik açısında çok iyi bir başlangıç yaptı. İlerleyen dönemlerde Netflix’te de yerini alacak. Fantastik ve tarihi dizileri takip edenler için de izlenmeye değer bir alternatif.  

Bu evrende ve paralel evrende izleyen, kanatlarınızı takmayı unutmayın. Çünkü uçmak isteyenler için her zaman kanat bulunur. ^^     

Zion.T - I Just Want To STAY With You (The King: Eternal Monarch OST)
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER