İçimdeki Fırtına: Kötüler kâkül sevmez

İçimdeki Fırtına: Kötüler kâkül sevmez
Star TV’nin yeni dizisi İçimdeki Fırtına, dün gece yani 11 Şubat Cumartesi akşamı ekranlardaki yerini aldı. Merve Boluğur ve Gizem Karaca’nın birbirlerinden çok farklı iki kardeşi canlandırdığı (ve ilerleyen dakikalarda kardeş olmadıklarını öğrendiğimiz) dizide, iyi kalpli kız kardeş Deniz’in (Gizem Karaca) bir uçurumdan aşağı düşmesiyle başladı bölüm ve olayların nasıl bu raddeye geldiğini izledik.

Mis gibi de koktu

Üç çocuklu Kara Ailesi’nin mütevazı evlerinde bir kahvaltı hazırlığı ile başlayan açılışta perçemleri ile (peruk konusuna değinmek istemiyorum) zeytin koklarken gördüğümüz Deniz’in çok iyi kalpli bir insan olduğunu hemen anlıyoruz çünkü zeytinlere bu kadar tutkuyla bağlı olması bize hayatla kurduğu ilişkinin naifliğini gösteriyor, göremiyorsak kabahati kararmış kalbimizde aramalıyız.

Boş konuşmayı sevrim çünkü ben bir aşığım!

Annesinin onu onca terslemesine rağmen sekerek ortalarda gezen kızımız bir nevi kötü kalpli üvey kardeşlere rağmen asaletini yitirmeyen Külkedisi ve cam pabucu yerine de zengin sevgilisi Emre Bademli ile sürekli konuştuğu telefonu var elinde. Telefon modelleri olmasa ne yapardık bilmiyorum çünkü olayların geçmiş yıllarda geçtiğini ancak bir iPhone 4 veya artık olmayan başka bir telefon gördüğümüzde anlıyoruz. Çünkü bize sunulan dünyada başka hiçbir ipucu yok.

Vatzaptan yürüyorum ozman^^

Ailenin diğer kızı Ezgi (Merve Boluğur) ise adeta küçük bir Firdevs Yöreoğlu, öyle hırslı, öyle ihtiraslı. Her zengin olmaya çalışan gözü yükseklerde kadın gibi bir tasarım firmasında (aynı zamanda Deniz’in sevgilisinin patron olduğu firma bu) tasarımın başına geçmeye çalışıyor ve bir yandan da aşırı iyi kalpli kız kardeşinin çizimlerini kıskanıyor. O son derece kendi halinde kahvaltı sofrasına inerken giydiği kıyafetler ilerleyen dakikalarda yaşayacaklarımızın bir habercisi. Kırmızı ojeleri ve sürekli aşağıdan yukarı doğru bakması ile kariyerinde hızla ilerleyeceğine kısa sürede ikna oluyoruz. Gözü de elbette Deniz’in sevgilisi, şirketin patronu Emre’de (Yusuf Çim).Yazı devam ediyor...
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER