Amazon'dan altı yeni dizi birden geliyor

Amazon'dan altı yeni dizi birden geliyor
Online platform Amazon yeni yapımlarla izleyici karşısına çıkmaya devam ediyor. Amazon Studios'un altı proje üzerinde birden çalıştığı ortaya çıktı.

Peki bu projeler neler? 60'larda feminizm, western temalı projelerin yanı sıra bir de Christina Ricci'nin Zelda Scott Fitzgerald'ı canlandırarak izleyici karşısına çıkacağı bir dizi var. 

One Mississippi

Bu yeni proje Tig Notaro'nun hayat hikayesinden esinleniyor. Memleketi Mississippi'ye geri dönen Notaro, annesinin ani ölümüyle baş etmeye çabalıyor. Dizide Tig Notaro'nun yanı sıra Noah Harpster, John Rothman, Casey Wilson gibi isimler rol alacak. 

One Mississippi'nin yapımcılığını Diablo Cody, Louis C.K., Blair Breard, Dave Becky ve Tig Notaro üstleniyor. İlk bölümüyse Enough Said ile tanınan Nicole Holofcener yönetecek.

Good Girls Revolt

Cinsiyet ayrımını konu edecek olan bu proje Lynn Povich'in aynı isimdeki kitabını baz alacak. Dizinin ilk bölümü de devrimsel nitelik taşıyan 1969 yılında geçecek. Genevieve Angelson, Anna Camp ve Erin DarkeNews of the Week'te çalışan araştırmacılar olarak karşımıza çıkacak. Dizide ayrıca Chris Diamantopoulos, Hunter Parrish ve Jim Belushi de rol alacak.

Edge

George G. Gilman'ın çok satan kitap serisinden uyarlanan Edge1868'de geçen bir western hikayesi olacak. Dizide Max Martini, kanun kaçağı Josiah “Edge” Hedges'i canlandıracak. Projede ayrıca Ryan Kwanten ve Yvonne Strahovski'yi göreceğiz.

Highston

Nebraska ile tanınan Bob Nelson'ın kaleme aldığı bu komedinin yapımcılığını Sacha Baron Cohen üstlenecek. Lewis Pullman dizide başka kimsenin göremediği ünlülerle konuşan bir genci canlandıracak. Onun ilk bölümde gördüğü ünlüler arasında Shaquille O’Neal ve Red Hot Chili Peppers grubundan Flea yer alacak. Ailesiyse onu psikiyatrik yardım alması gerektiğini düşünecek. Ancak Curtis Armstrong'un canlandırdığı amcası her şeyin normal olduğuna inanacak.

Patriot

Bir politik gerilim projesi olan Patriot, Steven Conrad'ın kaleminden çıkacak. Dizi, nükleer bombaları İranlılardan uzak tutmaya çalışan bir istihbarat görevlisini konu edecek. Bu yapımda Michael Dorman, Terry O’Quinn, Michael Chernus, Kathleen Munroe, Aliette Opheim ve Kurtwood Smith gibi isimler rol alacak.

Z

Christina Ricci bu ilginç projede Zelda Scott Fitzgerald'a hayat verecek. Dizi onun yaşamını, ünlü yazar F. Scott Fitzgerald ile ilişkisini konu edecek. Bu diziden The Great Gatsby kıvamında olaylar bekleyebilirsiniz desek abartmış olmayız. Dawn Prestwich ve Nicole Yorkin'in kaleminden çıkan bu işi Tim Blake Nelson yönetecek.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER