İstanbul'da açılan Breaking Bad temalı mekan yabancı basına haber oldu

İstanbul'da açılan Breaking Bad temalı mekan yabancı basına haber oldu
AMC'nin sevilen dizisi Breaking Bad ekrana veda edeli uzunca bir zaman oldu. Ancak dizinin hayranları Walter White ve Jesse Pinkman'ın anısını yaşatmaya devam ediyor. İstanbul, Kadıköy'de bir işletmeci bunu Breaking Bad'den esinlendiği Walter’s Coffee Roastery mekanını açarak gerçekleştirmiş. Türkiye'de birçok mecrada haberi yapılan ve oldukça ilgi gören bu mekan, sonunda Amerikan basınında da kendine yer buldu. 

Ew.com'un yaptığı haberde İstanbul'daki bu mekanın Breaking Bad'den esinlenişinden, yasal sebeplerden telif hakkı olan ürünleri kullanmamayı tercih etmelerinden, bu sebeple mekanda sadece diziyi andıran malzeme ve ürünlere yer verdiklerinden bahsediliyor. Bunların yanı sıra kafedeki sarı üniformalardan, menüde Walt Jr.'ın favori yemeklerinin yer alışından ve kristal meth andıran tatlılarından da söz ediliyor. Yazının dikkat çeken yanlarından birisi, kafenin farklı ülkelerde de şube açma ihtimaliydi. 

Aslen adı Heisenberg Coffee & Roastery olması planlanan bu mekanın bir sonraki şubesi nerede açılır bilemiyoruz. Ancak eğer Ew.com ve Buzzfeed'in yaptığı haberlere ulaşmak istiyorsanız, kaynakları haberimizin içinde bulabilirsiz.
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER