Zeynep Tunuslu ve Uzay Heparı'nın oğlu Kanat dizi oyuncusu oldu

Zeynep Tunuslu ve Uzay Heparı'nın oğlu Kanat dizi oyuncusu oldu
Kanal D'de Haziran ayında başlayacak olan yaz dizisi Güneşin Kızları'nın oyuncu kadrosunda tanıdık bir isim gözümüze çarptı. Kanat Heparı.. Uzay Kanat Heparı.. Kanat'ın babası 90 yıllarda Türk Pop Müziği'ne damgasını vuran ve elim bir kaza neticesinde çok ama çok erken yaşlarda aramızdan ayırılan bizce bir müzik dehası olan Uzay Heparı, annesi ise moda dünyasının daima alternatif bakışlar peşinde koşan ismi Zeynep Tunuslu. Güneşin Kızları'nda Mert karakterini canlandıracak olan Kanat, Amerika'daki eğitimini tamamladıktan sonra Türkiye'ye döndü.

Yaptığı az sayıda röportajda müzikle arasının iyi olduğunu, orta seviyede piyano çaldığını ancak müziği sadece bir hobi olarak gördüğünü ve kariyerine model olarak devam etmeyi tercih edeceğini her vesileyle beyan eden Kanat sonunda oyunculuğu seçmiş gibi görünüyor. Ona bu yolculuğunda başarılar diliyor sizi de Çağlar Yerlikaya'nın geçen yıl Sabah Gazetesi için yaptığı röportaj ile baş başa bırakıyoruz. Buyrunuz!

Fotograf: Lara Sayılgan

Uzay Kanat Heparı, bir süredir ABD'de eğitim görüyor. Mezuniyetin ardından Türkiye'ye dönmek isteyen Heparı, beklenenin aksine müzisyen olmayı düşünmüyor. 18 yaşındaki delikanlının gözü modellikte
Aramızdan ayrıldığında her ne kadar yolun başında olsa da, 'elinde yalandan kocaman geçici oyuncak zaferler' yoktu. Hepimizin hayatına dokunan ve dokunduğu yerde iz bırakan, bazen de yara açan besteleri vardı. Sezen Aksu'nun deyimiyle hem çok centilmen, hem tutkulu bir salon serserisiydi ve yaşından çok ileriydi Uzay Heparı. Müzikal dehasını kanıtladığı besteleriyle, 90'lar Türk popunda kısa bir sürede çok özel bir yer edindi kuşkusuz. 31 Mayıs 1994'teki erken vedasının üzerinden tam 19 yıl geçen Uzay Heparı'nın, eşi modacı Zeynep Tunuslu'dan olan oğlu Uzay Kanat Heparı ile sohbet ettik. Onu sadece Uzay Heparı'nın ya da Zeynep Tunuslu'nun oğlu olarak anmak büyük haksızlık olur. Şu an ABD'de liseye devam eden 18 yaşındaki Uzay Kanat Heparı olgun duruşu, konuşmaları ile yaşı konusunda şüphe uyandıracak kadar özel bir çocuk...
- Bir süredir ABD'desiniz, neden?
- ABD'ye eğitimimi daha iyi şartlar altında sürdürebilmek için gittim. İyi bir burs kazandığım için bu fırsatı değerlendirdim.
- Okul dışında neler yapıyorsunuz?
- Basketbol, beyzbol ve Amerikan futbolu oynuyorum. Ayrıca piyano çalışıp, özellikle Amerikan klasiklerinden kitaplar okuyorum.- Mezun olduktan sonra Türkiye'ye dönecek misiniz?
- Mezuniyetten sonra eğitimimi Avrupa'da ya da ABD'de devam ettirmek istiyorum. Fakat tabii ki eğitimimi tamamladıktan sonra Türkiye'ye geri döneceğim. Zaten her fırsatta ailemi ve arkadaşlarımı görmek için geliyorum.
- Uzay Heparı'nın müziği hakkında ne düşünüyorsunuz?
- Babamın müziği ve besteleri bence çağın çok ilerisinde ve artık insanlar 90'lardeki gibi müzik yapmıyor, yapamıyorlar. Bu sebepten ötürü neredeyse hiç modern pop dinlemiyorum. Genellikle eskilerden pop ve rock dinliyorum.
- Babanızın anısına, üç yıl önce yayımlanan albümde bir besteniz vardı. Çalışmalarınız devam ediyor mu?
- Müzikle her zamanki gibi ilgileniyorum, fakat şu anda bir beste üzerinde çalışmıyorum. "Küçük Uzay babası gibi müzisyen," geyiklerinden inanın bıktım. 18 yaşıma geldim; orta seviyede piyano çalıyorum, onu da eğlence için genellikle arkadaşlarıma çalıyorum. Hiçbir zaman oturup "Bugün bir beste yazayım," demedim. İnanın şu an modellikle, müzisyenlikten daha çok alakam var. Şu an müziği bir kariyer olarak düşünmüyorum. Fazla ilgili değilim yani, piyano çalmak sadece hobim.


Röportaj: Çağlar Yerlikaya
Fotoğraflar: Lara Sayılgan

Çağlar Yerlikaya'nın geçen sene Sabah Gazetesi için yaptığı röportajın devamını okumak için tıklayınız!
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER