The Gentlemen of Wolgyesu Tailor Shop yine ilk sırada!

The Gentlemen of Wolgyesu Tailor Shop yine ilk sırada!
The Gentlemen of Wolgyesu Tailor Shop (2016)

Geride bıraktığımız hafta Kore dizileri reyting listesinde, The Gentlemen of Wolgyesu Tailor Shop yine ve yeniden birinci geldi. Son olarak, %22.9 ve %29.2 izleyici oranları yakalayan dizi acaba neden bu kadar çok izleniyor dersiniz? Listedeki diğer dizilere yer vermeden hemen önce, dizinin neden bu kadar sevildiğine dair birkaç fikir öne süreceğiz.

Geniş kadrosu ve her kesme hitap eden hikayesi hali hazırda çoğumuzun hem fikir olduğu konular. Ancak, biraz daha derine inersek eğer ve dizinin temalarına şöyle bir göz gezdirirsek, bu konu üzerinde daha belirgin sonuçlar elde edebileceğimizi düşünüyorum. O halde haydi başlayalım!

Öncelikle şunu söyleyebiliriz ki, The Gentlemen of Wolgyesu Tailor Shop, iş, aşk ve aile ilişkilerini birbirine bağlayarak hikayenin örgüsünü bu üçü etrafında oluşturmayı oldukça başarılı bir şekilde gerçekleştiriyor. Her biri birbirinden farklı karakteristik özelliklere sahip, mesleklerine, yani terziliğe tutkun dört genç adam arasındaki rekabet de hikayeye ayrı bir dinamik sağlıyor.

Tüm bunlar doğru ancak ben özellikle bir temaya, yani tutkuya dikkat çekmek istiyorum. Tutku, bir hikayenin dikkat çekmesi, seyircinin ekrana bağlanması için başlıbaşına son derece çekici bir konsept. Kaynağı belli olmayan bir söz şöyle söyler: “Tutkularımızın ağırlığı hayata yön verir.” Tutkunun ağırlığının bir hikayeye, tıpkı The Gentlemen of Wolgyesu Tailor Shop’da olduğu gibi, yön vermesi de gayet mümkün görünüyor. Yani, dizinin bu konsepti çok iyi kullandığını söyleyebiliriz bence. Bu vesileyle, henüz başlamayanlara diziyi önermeyi bir borç biliyoruz.

Son olarak, merak edenler için, geçtiğimiz haftaki reyting listesine adını yazdıran diğer Kore dizilerine de değinmeden geçmeyeceğiz. The Flower in Prison %21.0 ve %21.7, Moonlight Drawn by Clouds %18.5 ve %18.7, Jealousy Incarnate %11.9 ve %12.6, Blow Breeze %11.6 ve %12.8 reytingler elde ederek bir haftayı daha geride bıraktılar.

 

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER