Korea Drama Awards, 2016 adaylarını açıkladı!

Korea Drama Awards, 2016 adaylarını açıkladı!
Descendants of the Sun (2016)

Geçtiğimiz günlerde, “Korea Drama Awards”, 2016 yılı için 11 kategoriden oluşan adaylar listesini açıkladı. Aday diziler, Güney Kore’nin en büyük kanalları olan Sbs, Kbs, Mbc ve diğer kablolu kanallarda yayınlanan diziler arasından belirleniyor. İşte o isimler;

"Daesang", yani En muhteşem ödül için; bu yılın en iyisi diyebieceğimiz Descendants of the Sun dizisinden Song Joong-ki, Happy Home’dan Kim Son-yeon, My Lawyer, Mr. Jo dizisinden Park Shin-yang ve son  olarak Doctors dizisinden Kim Rae-won aday gösterildi.

En iyi aktris ödülü adayları arasında, Doctors dizisinin yıldızı Park Shin-hye en favori görünüyor. Mbc draması My Daughter, Geum Sa-wol dizisi oyuncularından Baek Jin-hee ise, bize göre ödül için bir diğer güçlü isim.     

En iyi aktör ödülü adayları arasında ise, yine Doctors dizisininden Jang Hyun-sung ve Cinderella and Four Knights dizisinden Ahn Jae-hyun gözümüze çarpanlardan.

Sıra geldi En iyi drama adaylarına. Listeye baktığımızda, aday gösterilmeye bir türlü doyamayan dört dizi çıkıyor karşımıza. Tahmin edeceğiniz üzerine bu diziler; Descendants of the Sun (KBS2), Six Flying Dragons (SBS), Signal (tvN) ve Doctors (SBS). Geçtiğimiz yıl, tvN dizisi Misaeng bu ödülün sahibi olmuştu.

En iyi drama yazarı ödülü içinse, Descendants of the Sun’ın yazarı Kim Eun-sook ile Signal dizisi senaristi Kim Eun-hee’yi favori olarak görüyoruz.

 

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER