Sofrayı kurun, masada anılarım olsun: Let's Eat 3!

Sofrayı kurun, masada anılarım olsun: Let's Eat 3!
Zevkinize, damak tadınıza göre dünyanın en güzel sofrasını kurun. Kurt gibi aç mısınız? Kaşıklayın önünüzde ne var ne yoksa! Ya da amaç dostlarla bir araya mı gelmek? Biraz biraz mezeleri doldurun tabağınıza yanında ne içmek isterseniz... Peki ya, sevdikleriniz yanınızda değilse, acıları yeterince arkada bırakamadıysanız, anılar her lokmada boğazınıza düğümleniyorsa, su niyetine gözyaşı giriyorsa dudaklarınızın içinden... Yine de kalkmayın derim o masadan. Otuz yaş sınırını geçmiş olmanız hayattan bir şey beklemediğiniz ya da ilk aşkınızın tekrar karşınıza çıkmayacağı anlamına gelmez. Çünkü nefes aldığımız müddetçe hala umut vardır ve belki de hayatın size sunduğu yemeklerin tadını yeni yeni almaya başlıyorsunuzdur.

*

Böyle bir girizgahın tabii ki yazsam yazsam Güney Kore tvN kanalında üçünçü sezonu başlayan Let's Eat 3 dizisi için yazmışımdır. O halde ilk önce künye:

Yönetmen: Choi Kyoo Sik
Senaryo: Lim Soo Mi
Oyuncular: Yoon Doo Joon, Baek Jin Hee, Lee Joo Woo, An Woo Yeon, Byung Hu, Kim Dong Young, Seo Byeock Joon
Kanal: tvN

*

Diğer iki sezonda olduğu gibi bu sezonda da hikayenin başkahramanı Koo Dae Young (Yoon Doo Joon). Üç sezon, üç kadın başrol ve yine Dae Young. İkinci sezondan üçüncü sezona taşınmasını beklediğim tek durum, ikinci sezondaki sevgilisi Baek Soo Ji (Seo Hyun Jin)'yi kaybeden Dae Young'un daha da olgunlaşması. Çünkü artık kocaman adam. Artık otuzlarında olan Dae Young ve karşısında eski arkadaşı Lee Ji Woo (Baek Jin Hee) var. O zaman sofrayı hazırlayın, anılardan da meze yapın Let's Eat 3'ü izleyeceğim.

Let's Eat 3, ilk iki bölümüyle 2018 yılında daha başından bu yana beni ekrana kilitleyen nadir dizilerden biri oldu. Özellikle, benim de yakın tarihli anılarımı canlandıran, tatlı bir kurguya sahip. Dae Young ve Ji Woo'nun dengeli geçmişe dönüş sahneleri, hikayenin altını, nitelikli bir biçimde, dolduracak kalitede, sevdim.

Bir Kore pop müziği dinleyecisi ve Highlight hayranı olarak Yoon Doo Joon'u takip ediyorum. Son olarak Radio Romance'de izlediğim, izlerken de "Doo Joon bu değil!" diye isyan ettiğim Doo Joon, özlediğim oyunculuk performansına Let's Eat 3'te yeniden ulaşmış gibi. (İtiraf: Radio Romance'de Doo Joon'u izlerken çok sıkıldım.)

Açık konuşmak gerekirse ve "shipleme" müessesine de katkı sağlayacaksam Dae Young'a en iyi "shiplediğim" isim, bu yazıya da içeriğini veren Let's Eat 3'teki Lee Ji Woo karakteriyle Baek Jin Hee oldu, hayırlı ve uğurlu olsun! Empress Ki, Triangle, Pride and Prejudice, My Daughter, Geum Sa Wol, Missing Nine ve Jugglers'ın ardından yine beraberiz tatlı kız! Oyunculuğunu beğendiğim, ne oynarsa oynasın izlerken ekran karşısındaki yormayan, hayat verdiği karaktere hemen inandırmayı başaran duru bir oyunculuğu olduğunu düşünüyorum. Bu sebeple, ilk aşkı Dae Young ile karşılaşan Ji Woo'ya da daha ilk bölümden inandım. 

Elbetteki hikaye bu iki karaktere sıkışıp kalmayacak. Ji Woo'nun üvey kardeşi ile Lee Seo Yeon (Lee Joo Woo) ve Sun Woo Sun (An Woo Yeon)'un da hikayeye renk katacaklardır. Özellikle "ikinci çift"çi olarak, kendilerinden ve hikayelerinden beklentim büyük. Eğer tahminlerimde yanılmazsam, özellikle Seo Yeon, sahte gözyaşlarıyla çarşıyı pazarı karıştıracak. Bu da benim izleme motivasyonu arttıracak!

*

Özetle; lezzetli Kore yemekleri, ilk aşklar, sofra başı geçmişe dönüşleriyle Let's Eat 3, ilk iki bölümüyle beni içine aldı. Bazen, sadece on altı bölüm için bile "Bu ne ya? On iki bölüm yetermiş, ne uzatmışlar!" dediğim Kore dizilerinin varlığını düşünürsem Let's Eat'in üçüncü sezonunu biraz riskli bulmuştum. Ama görünen o ki "fresh" bir hikaye ile güzel hazırlanmışlar. Bu sebeple gerek Türkiye gerekse Kore dizileri açısından biraz rölantide gittiğini düşündüğüm 2018 artık hareketlenebilir. O halde gelsin yeni bölüm!

İzleyecek herkese, dizi izlemeden önce karınlarını iyice doyurmalarını tavsiye eder iyi seyirler dilerim! ^^


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER