Madoff, Dizimax Drama'da başlıyor

Madoff, Dizimax Drama'da başlıyor

ABD tarihinin en büyük mali dolandırıcılığına imza atan Bernard Madoff'un gerçek hayat hikayesini konu alan mini dizi Madoff 30 Mayıs'tan itibaren Dizimax Drama'da ekrana gelecek.

Elektronik hisse senedi borsası NASDAQ'ın kurucularından ve eski başkanlarından Bernard Madoff, Amerikan tarihinin en büyük yolsuzluklarından birine imza atan insan olarak tanınıyor. Yarattığı saadet zincirinin ekonomik kriz nedeniyle sarsıntıya uğraması sonucunda kağıt üzerinde 65 milyar doların buharlaşmasına yol açan ve 2008 yılında dolandırıcılıktan tutuklanan Madoff, 29 Haziran 2009'da 150 hapis cezasına çarptırıldı.

Madoff'un yargılanmaya götüren süreç oğulları Mark ve Andrew'un onu ihbar etmesiyle gerçekleşti. Madoff'un işlerin terse dönmesi üzerine oğullarına gerçeği açıklamasıyla babalarının bir sahtekar olduğu gerçeğiyle yüzleşen iki adamın adli makamlara başvurmaktan başka çaresi kalmadı. Ortaya çıkan skandalın yarattığı etkiler aile içinde büyük trajedilerin yaşanmasına yol açtı.

Gözünü para ve statü hırsı bürüyen bir adamın yaşadığı parıltılı hayatın ardından gelen büyük çöküşü gözler önüne seren mini dizide Bernie Madoff'u Richard Dreyfuss canlandırıyor. Dizide Madoff'un eşi Ruth rolündeyse Blythe Danner yer alıyor.

Mini dizi Madoff, 30 Mayıs'tan itibaren pazartesi günleri saat 21.00'de Dizimax Drama'da izleyici karşısına çıkacak.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER