Amazon'dan beş yeni diziye onay geldi

Amazon'dan beş yeni diziye onay geldi
Son zamanlarda dizileriyle adından söz ettiren online mecralardan birisi de Amazon oldu. Amazan stüdyoları için üretilen beş yapımın onay almayı başardığı ortaya çıktı. Bunlar da Highston, One Mississippi, Z: The Beginning of Everything, Good Girls Revolt ve Patriot oldu. Daha önce gelişme aşamalarından bahsettiğimiz yapımlarla ilgili kesinleşen bilgileri aşağıda bulabilirsiniz.

Highston

Lewis Pullman'ın canlandıracağı Highston Liggetts karakteri 19 yaşında bir genç olacak. Bu genç adam kendisinden başka kimsenin göremediği ünlülerle konuşacak. Annesi ve babası onun psikolojik destek alması gerektiğini düşünecek. Ancak amcası Billy onun normal bir çocuk olduğuna inanacak. Bu yeni dizi kendisi normal olmayan bir dünyada normal olmanın ne demek olduğunu konu edecek. Dizide Lewis Pullman, Chris Parnell, Mary Lynn Rajskub gibi isimler rol alacak. Highston'ın gördüğü ünlüler arasında da Shaquille O’Neal, Flea gibi isimler yer alacak.

One Mississippi

Kara mizah türündeki bu projede Tig Notaro'nun hayatından esinleniyor. Memleketi Mississippi'ye geri dönen Notaro, annesinin ani ölümüyle baş etmeye çabalıyor. Tig, hayatında onu anlayan tek kişiyi kaybetmenin ardından hayatında olduğu yeri sorgulamaya başlıyor. Dizide Tig Notaro, Noah Harpster, John Rothman, Casey Wilson gibi isimler rol alıyor. 

Z: The Beginning of Everything

Bu yeni dizi Zelda Sayre Fitzgerald'ın 20li yıllardaki hayatını anlatıyor. Z: The Beginning of Everything, Zelda ünlü yazar F. Scott Fitzgerald ile tanışmadan önce başlıyor. Ardından tutkulu ve zorlu evliliklerine doğru ilerliyor. Dönemin vahşi partileri, eşsiz caz müziğin etkisi, alkol bağımlılığı, aldatma, ruhsal sorunlar bu yapımda kendisine yer buluyor. Yapımın başrolünde de Christina Ricci yer alıyor.

Good Girls Revolt 

Lynn Povich'in aynı isimdeki kitabını baz alan Good Girls Revolt, temelde cinsiyet ayrımcılığına karşı verilen mücadeleyi konu ediyor. 1969 senesinde geçen dizide dünya ufak ufak değişmeye başlıyor olacak. Kadınların dünyadaki yer değişirken, bunun yansımadığı tek yer haber stüdyoları olacak. Bir grup kadın araştırmacı bu durumu değiştirmeye karar verecek. Kendilerine adil davranılmasını isteyen bu kadınların çabası evliliklerini, kariyerlerini, cinsel hayatlarını, aşk hayatlarını ve arkadaşlıklarını değiştirecek. Bu yapımda Genevieve Angelson,  Anna Camp, Erin Darke, Chris Diamantopoulos, Hunter Parrish, Jim Belushi, Joy Bryant, Grace Gummer gibi oyuncular kamera karşısına geçecek.

Patriot 

Politik bir gerilim dizisi olan Patriot merkezine bir istihbaratçı olan John Tavner'ı alacak. Onun son görevi İran'ın nükleere yönelmesini engellemek olacak. Bunu gerçekleştirmek için tüm güvenlik protokollerini geride bırakması gerekecek. Bu yapımda Michael Dorman, Terry O’Quinn, Michael Chernus, Kathleen Munroe, Aliette Opheim ve Kurtwood Smith gibi isimler rol alacak.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER