İspanya’nın en ayrıcalıklı lisesine buyurun: Elite!

Ester Exposito (Carla), Miguel Herran (Christian) & Alvaro Rico (Polo)
Günün son röportajındayız ve karşımdaki aktörler için de yapmaları gereken son röportaj bu. Bunun etkisiyle olsa gerek inanılmaz enerjik ve keyifliler. O kadar ki bazı muhabirler “bu üçünün arasında gerçek hayatta da bir şey var herhalde” diyorlar.

Şahsen yazacağım bir şey değildi ancak “La casa de papel”in Rio’su Miguel Herran’ın ne kadar kısa olduğu da çevrede epey şaşkınlık yarattı. Okuyucular için de ilginç olabileceğini düşünerek 1,66 m olduğunu buraya ekliyorum.

● “La casa de papel”deki oyuncularla tekrar çalışmak nasıldı?
Miguel: Onların bu dizide olacağını bilmek benim de karar vermeme yardımcı oldu aslında. Tekrar buluşmak ve çalışmak çok güzeldi. Ama iki dizi birbirinden son derece farklı ve iki karakterim birbirine hiç benzemiyor.

● Üçünüz arasında oldukça ateşli sahneler var. Bunları çekmek nasıl bir tecrübeydi?
Alvaro: Mükemmeldi! (Birlikte gülüyorlar) Şaka bir yana normaldi, diğer sahneleri çekmekten çok farklı değildi. Çok destekleyici bir ortamda ve çok küçük bir ekiple çektik o sahneleri. Herkesin birbirine karşı çok saygılı olduğu bir atmosferdi. Dolayısıyla rahattık ve bir zorluk yaşamadık.

● Dizideki tüm karakterler birbirleri tarafından çok rahat manipüle ediliyorlar. Buna bir tek Carla dahil değil. Muhtemelen dizinin en güçlü karakteri. Nasıldı onu oynamak?
Ester: Katılıyorum Carla’nın çok güçlü olduğuna. Çok severek oynadım çünkü ilk bölümlerde başına geleceklere hazır gibi durmuyor fakat sonra görüyoruz ki aslında çok güçlüymüş. Yönetmeyi ve tehditleri kontrol altına almayı seviyor. Bu baştan beri var içinde ancak finalde iyice ortaya çıkıyor.

---SPOILER---
Final bölümündeki “önemli rolünüzü” nasıl öğrendiniz ve buna tepkiniz ne oldu?
Alvaro: Aktörlerin hiçbiri çekimlerin sonuna kadar ne olacağını bilmiyordu. Yönetmenler bunu sır olarak sakladılar. Tüm çekimleri hikayenin sonunu bilmeden yaptık ve son ayda, son bölümü çekerken öğrendim. Öğrendiğimde sevinmedim diyemem çünkü bir aktör için böyle zorlu rolleri oynama fırsatı bir lükstür. Ayrıca Maria’yla bu sahneyi çekmek çok güzeldi. Ancak Polo’nun bunu bilinçli bir şekilde yaptığını düşünmüyorum. Evet, katil, çünkü birini öldürdü ancak katil zihniyetinde birisi değil. Carla’yı geri kazanmaya ve her şeyi yoluna koymaya çalışıyordu ve işler çığırından çıktı. Zihniyetinde bunun olduğunu düşünmüyorum.
---SPOILER---
 
● Genç izleyiciler dışında yetişkinler ne öğrenecek sizce Elite’den?
Miguel: Ebeveynler çocuklarıyla nasıl başa çıkmaları gerektiğini öğrenebilirler ama çocuklarının bakış açısından, kendilerinin değil. “Çocuğum böyle bir hayat sürerse mükemmel olur” demektense onların ne yaşadığını, onların gözünden değerlendirerek. Ander’in hikayesi bu açıdan çok değerli.

● Karakterlerinizin yaşadığı cinsel maceralar sizce liseliler arasında gerçekten yaygın mı? Yetişkinler izlerken “şimdiki nesil gerçekten bunları mı yapıyor” diyerek şok olacaklar mı?
Ester: Aslında geçmişten günümüze çok da bir değişiklik yok bence. Bugün cinselliği daha özgür yaşama imkanı olabilir ama bu fanteziler her zaman vardı ve her zaman var olacak. Geçmişte farklı olan tek şey insanların korkudan bunları gerçekleştirememesiydi belki. Şimdi insanlar daha özgür hissediyor ve bunları yaşayabiliyorlar.

Miguel: Bu tip ilişkiler gerçek hayatta var. Belki karakterlerimizden dolayı dizide gösterilen ilişki olgun bir ilişki değil ama bu, karakterlerin kusuru. Belki yanlış denilebilecek sebeplerle giriyorlar bu işin içine. Biri para için, biri sevgilisini elinde tutmak, diğeri kontrolü elinde tutmak için. Ama gerçek hayatta olgun bir üçlü ilişkiniz olabilir. Hatta iki kız arkadaşı ve iki kızı olan bir arkadaşım var. Kanun buna izin verdiği için sadece biriyle evli. Ama birlikte yaşıyorlar ve mutlular.

● Dizide en sevdiğiniz hikaye hangisi sizinki haricinde?
Ester: Omar bu sorudan bahsetti, bizi söylemiş.
Christian: Omar ve Ander bence.
Ester: Bence de ikisi.
Alvaro: Samuel, Nano ve Marina’nın hikayesi benim için.

● Hangisi daha cool? Banka soymak mı, üçlü yapmak mı?
Christian: Üzgünüm ama banka soymak “epik” bir şey.

Peki son olarak sınıfın en yaramazı kimdi?
Ester: Itzan! Ve Alvaro. İkisi bir araya gelince kıyamet kopuyordu zaten.
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER