İspanya’nın en ayrıcalıklı lisesine buyurun: Elite!

İspanya’nın en ayrıcalıklı lisesine buyurun: Elite!
Netflix’in İspanya’dan gelen yeni orijinal dizisi “Elite”, “La casa de papel”in uluslararası başarısını tekrarlamaya aday bir proje olarak 5 Ekim’de seyirci karşısına çıktı. Dizinin birbirinden dinamik, yetenekli ve cool oyuncularıyla Madrid’de sohbet etme şansı yakaladık.

Diziyi henüz izlemeyenler için röportajların 1. bölümdeki gelişmelerle ilgili spoiler içerdiğini belirteyim. Daha ilerisi için spoiler içeren limitli kısımları özellikle vurguladım.


 
Maria Pedraza (Marina)
“La casa de papel”de “küçük kuzu” Alison Parker olarak izlediğimiz Pedraza, Elite’te bir kere daha ayrıcalıklı bir ailenin kızını oynuyor. Kendisini İngiltere büyükelçisinin kızı olarak tanıdığımız için röportajda hiç İngilizce konuşmamasını ve çevirmenden tam destek almasını garipsemedim değil ama oyunculuk böyle bir şey işte.

● Dizide kendi lise tecrübelerinizi andıran herhangi bir şey var mı?
Ben dansçıyım ve dans konservatuarında okudum. Öncesinde ise evde eğitim gördüm. Dolayısıyla benzer bir lise tecrübem olmadı. 

● Ölen karakterin sizinki olduğunu öğrenince tepkiniz ne oldu?
Yalan söylemeyeceğim, başta kızdım. (Gülüyor) Ama sonra hikayenin ne kadar güzel olduğunu ve bu finalin her şeyi ne kadar iyi sonlandırdığını görünce doğru bir tercih olduğunu anladım. Sonlandırdı derken, benim karakterim için yani.

● Projelerinizle gelen şöhret sizi sanki lisede popüler bir öğrenciymişsiniz gibi hissettiriyor mu?
Ünlü olmanın hayatımı çok değiştirdiğini söyleyemem. Ama daha fazla göz üzerinizde oluyor elbette ve daha çok sorumluluk hissediyorsunuz.

● Dizinin ele aldığı en ciddi konulardan biri de HIV. Ama birçok film ve dizinin aksine bu hastalığı üst sınıftan ve heteroseksüel bir kız üzerinden işliyor. Bu karakteri oynamak size nasıl hissettirdi?
Bu karakteri oynamanın en heyecan verici taraflarından biri buydu. Böyle bir konuyu halkın önüne getirmek için çok önemli bir fırsat ve aynı zamanda benim de için de çok büyük bir sorumluluk. Çünkü bu enfeksiyonu taşıyan çok sayıda insan var. Ama halkı konu hakkında bilgilendirmek gerekiyor, kendim de araştırarak hakkında daha çok şey öğrenmek istiyorum.

● Dizideki her karakterin iyi ve kötü yönleri var. Siz de karakterinizi geliştirirken kendi içinize bakma, kendinizi daha iyi tanıma şansı yakaladınız mı?
Dizi bu açıdan çok gerçekçi, çünkü gerçek hayatta da herkesin iyi ve kötü yanları var. Ama başımıza gelen olaylara ve durumlara göre hangisinin nasıl ortaya çıktığı değişiyor.
 
● Seti düşündüğünüzde aklınıza gelen, sizi gülümseten bir anı var mı?
Bir seks sahnesinden önce Itzan’ın (Samuel) şınav çektiğini hatırlıyorum. (Gülüyor) Hem ekranda daha kaslı görünmek hem de Marina’yı etkilemek için.
 
Röportaj devam ediyor...
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER